Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

Lidé s postižením z Hořic se dočkali nových domů

28. 4. 2016 Autor: ÚSP Hořice

Město Hořice v Podkrkonoší, resp. Ústav sociální péče pro tělesně postižené v Hořicích mají nově k dispozici pro účely poskytování sociální služby dva rodinné domy, každý pro osm klientů. Od dubna si tak 16 klientů s tělesným postižením užívá většího soukromí ve vlastních domácnostech.

Královéhradecký kraj a ústav sociální péče se v roce 2011 zavázaly v rámci transformace sociálních služeb pro lidi s postižením změnit část „velkokapacitní“ ústavní služby na bydlení s podporu v běžném prostředí. Díky této snaze může šestnáct klientů odpříštího jara žít běžným způsobem života, který je obvyklý pro jejich vrstevníky.

Oba rodinné domy byly vybudovány jako dvojdomky, přičemž v jednom z objektů bude poskytována služba pro osoby s lehčím stupněm postiženía ve druhém služba pro osoby s potřebou vysoké míry podpory. Součástí druhého objektu je i zázemí pro denní programy. Vybudování nových domácností současně umožní snížit o16 lůžek kapacitu stávajícího zařízení. Díky tomu dojde ke zvýšení počtu jednolůžkových pokojů a zlepšení podmínek života obyvatel.

Projekt „Transformace ÚSP pro tělesně postižené v Hořicích v Podkrkonoší — výstavba v lokalitě Hořice“ reg. č. CZ.1.06/3.1.00/07.08088, byl spolufinancován Evropskou unií z ERDF prostřednictvím Integrovaného operačního programu.

Reportáž ze slavnostního otevření můžete zhlédnout zde.