Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro zájemce o službyAktuality

Aktuality

10. 6. 2013

Když se řekne sociální rehabilitace, co se Vám vybaví? Málokdo si dokáže představit, o co se vlastně jedná.

Většina z nás zkusí rozebrat slova „sociální“ a „rehabilitace“ jako „určitou společenskou pomoc“ a „nápravné cvičení“. Účastníci sociální rehabilitace by se tedy podle této definice měli naučit zvládat základní věci a zároveň se dostat do společnosti.

Publikoval: Bc. Petra Novotná

Celý článek

5. 6. 2013

Charity pomáhají postiženým povodněmi na Trutnovsku

(HRADEC KRÁLOVÉ) Do pomoci postiženým povodněmi na Trutnovsku se zapojily i Charity v Královéhradeckém kraji. Momentálně pomoc směřuje především do obce Rudník, kde říčka Čistá vyplavila řadu domů, dále do Dolní Olešnice a Svobody nad Úpou. Do Rudníku ve středu 5. 6. vyrazí dobrovolníci z jičínské Oblastní charity pomáhat s odklízením následků záplav. V této obci také potřebují úklidové a čistící prostředky i balenou vodu. Oblastní charita Hradec Králové proto ve spolupráci s OC Futurum zorganizovala humanitární sbírku na povodně přímo v obchodním centru. Dále nabízí nouzové ubytování ve svých zařízeních a hledá dobrovolníky.

Publikoval: Jana Karasová

Celý článek

4. 6. 2013

Financování sociálních služeb z individuálního projektu má již první měsíce úspěšně za sebou

Dvacet dva služeb sociální prevence v Královéhradekém kraji využívá podpory projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji II již 5 měsíců. Díky projektu tak služby poskytly pomoc více než 1 000 klientům a přispěli tak k jejich zapojení do ekonomického, sociálního a kulturního života společnosti. Služby se věnují zdravotně postiženým, osobám bez domova nebo rodinám s dětmi.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek

3. 6. 2013

LOTŘI na dobré CESTĚ

Náchodsko - Letní počasí, dobrá nálada, posezení a výlety s přáteli. Tělesné ani mentální postižení nezabrání dětem, aby si plně užívaly všeho, co léto nabízí. Při hrách a sportovních aktivitách, při sjezdu řeky nebo na letním táboře - tam všude prožijí hendikepované děti nová dobrodružství společně s dětmi z turistického a vodáckého oddílu.

Publikoval: Petra Součková

Celý článek

LOTŘI na dobré CESTĚ

24. 5. 2013

Intenzívní kurz češtiny pro cizince

(Hradec Králové) Integrační centrum pro cizince Hradec Králové pořádá v červnu týdenní intenzívní kurz češtiny pro cizince ze třetích zemí (tj. ze zemí mimo EU). Jde o jednorázový kurz pro trvalý pobyt a proběhne ve dnech 3. - 9. 6. 2013 v sídle Diecézní charity Hradec Králové (Velké nám. 37) vždy od 18:30 do 20:00 hod. Kurz je zdarma, zájemci se mohou hlásit do 31. 5. 2013 emailem na adresu kurzy.cestina@hk.caritas.cz  nebo telefonicky na čísle 731 402 284 u paní Bc. Vlaďky Dobešové.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

24. 5. 2013

V květnu se představí Indie – země plná kontrastů

(Hradec Králové) Indie, země plná kontrastů, se představí veřejnosti ve čtvrtém díle cyklu Etnokultura ve čtvrtek 30. 5. od 18 hod. v hradeckém Adalbertinu (Třída ČSA 300). Multikulturní akci pořádá Integrační centrum pro cizince Hradec Králové, které pro cizince a Čechy organizuje také volnočasové a zájmové aktivity. V sobotu 25. 5. například proběhne Turnaj v ping-pongu od 14 hod. ve Sportovní hale Třebeš (Na Potoce 691/30). Den dětí v neděli 1. 6. oslaví společným výletem do Království železnic v Praze. Projekt Integračního centra pro cizince je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

V květnu se představí Indie – země plná kontrastů

23. 5. 2013

Festival sociálních služeb „Poznejme se navzájem“

Poznejme se navzájem je název již pátého ročníku Festivalu sociálních služeb, který se bude konat v pátek 7. 6. 2013 od 10.00 do 19.00 v prostorách mezi Univerzitou Hradec Králové a Studijní vědeckou knihovnou v Hradecké ulici. Akce je realizována za finanční podpory Statutárního města Hradec Králové a koná se pod záštitou primátora města Hradec Králové MUDr. Zdeňka Finka a rektora Univerzity Hradec Králové prof. RNDr. Josefa Hynka, MBA, Ph.D. Smyslem Festivalu sociálních služeb je zvýšit povědomí široké veřejnosti o poskytovaných sociálních službách ve městě Hradec Králové. Vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma.

Publikoval: Petra Součková

Celý článek

23. 5. 2013

Tréninkový byt se opět otevřel i pro veřejnost

Je čtvrtek 11. dubna před 9 hodinou ranní a do Tréninkového bytu míří první návštěvníci, kterými jsou studenti z odborného učiliště a praktické školy Žamberk.

Celý článek

23. 5. 2013

S kávou kolem světa

Tréninkové kavárny Láry Fáry v Rychnově nad Kněžnou a Náchodě nabízí svým hostům kávu v příjemném prostředí, kterou v rámci své sociální rehabilitace připravují a hostům servírují lidé s mentálním postižením.

Celý článek

15. 5. 2013

DOSTAL JSEM VELKOU RÁNU OD ŽIVOTA

Velmi rád bych touto cestou poděkoval předsedovi správní rady Nadačního fondu pomoci, panu Karlu Janečkovi PhD, řediteli fondu, panu Čestmíru Horkému, a všem jeho spolupracovníkům.

Celý článek