Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro zájemce o službyAktuality

Aktuality

25.6.2013

Charita otevírá Integrační centrum pro cizince v nových prostorách

(Hradec Králové) Ve čtvrtek 27. 6. 2013 (v 11 hod.) bude slavnostně otevřeno Integrační centrum pro cizince Hradec Králové v nových a větších prostorách budovy YMCA v Šafaříkově ul. 666/9. Centrum zřídila letos v lednu Diecézní charita Hradec Králové za finanční podpory Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.

5.6.2013

Charity pomáhají postiženým povodněmi na Trutnovsku

(HRADEC KRÁLOVÉ) Do pomoci postiženým povodněmi na Trutnovsku se zapojily i Charity v Královéhradeckém kraji. Momentálně pomoc směřuje především do obce Rudník, kde říčka Čistá vyplavila řadu domů, dále do Dolní Olešnice a Svobody nad Úpou. Do Rudníku ve středu 5. 6. vyrazí dobrovolníci z jičínské Oblastní charity pomáhat s odklízením následků záplav. V této obci také potřebují úklidové a čistící prostředky i balenou vodu. Oblastní charita Hradec Králové proto ve spolupráci s OC Futurum zorganizovala humanitární sbírku na povodně přímo v obchodním centru. Dále nabízí nouzové ubytování ve svých zařízeních a hledá dobrovolníky.

4.6.2013

Financování sociálních služeb z individuálního projektu má již první měsíce úspěšně za sebou

Dvacet dva služeb sociální prevence v Královéhradekém kraji využívá podpory projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji II již 5 měsíců. Díky projektu tak služby poskytly pomoc více než 1 000 klientům a přispěli tak k jejich zapojení do ekonomického, sociálního a kulturního života společnosti. Služby se věnují zdravotně postiženým, osobám bez domova nebo rodinám s dětmi.

3.6.2013

LOTŘI na dobré CESTĚ

Náchodsko - Letní počasí, dobrá nálada, posezení a výlety s přáteli. Tělesné ani mentální postižení nezabrání dětem, aby si plně užívaly všeho, co léto nabízí. Při hrách a sportovních aktivitách, při sjezdu řeky nebo na letním táboře - tam všude prožijí hendikepované děti nová dobrodružství společně s dětmi z turistického a vodáckého oddílu.

24.5.2013

Intenzívní kurz češtiny pro cizince

(Hradec Králové) Integrační centrum pro cizince Hradec Králové pořádá v červnu týdenní intenzívní kurz češtiny pro cizince ze třetích zemí (tj. ze zemí mimo EU). Jde o jednorázový kurz pro trvalý pobyt a proběhne ve dnech 3. - 9. 6. 2013 v sídle Diecézní charity Hradec Králové (Velké nám. 37) vždy od 18:30 do 20:00 hod. Kurz je zdarma, zájemci se mohou hlásit do 31. 5. 2013 emailem na adresu kurzy.cestina@hk.caritas.cz  nebo telefonicky na čísle 731 402 284 u paní Bc. Vlaďky Dobešové.

24.5.2013

V květnu se představí Indie – země plná kontrastů

(Hradec Králové) Indie, země plná kontrastů, se představí veřejnosti ve čtvrtém díle cyklu Etnokultura ve čtvrtek 30. 5. od 18 hod. v hradeckém Adalbertinu (Třída ČSA 300). Multikulturní akci pořádá Integrační centrum pro cizince Hradec Králové, které pro cizince a Čechy organizuje také volnočasové a zájmové aktivity. V sobotu 25. 5. například proběhne Turnaj v ping-pongu od 14 hod. ve Sportovní hale Třebeš (Na Potoce 691/30). Den dětí v neděli 1. 6. oslaví společným výletem do Království železnic v Praze. Projekt Integračního centra pro cizince je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.