Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro zájemce o službyAktuality

Aktuality

3. 6. 2013

LOTŘI na dobré CESTĚ

Náchodsko - Letní počasí, dobrá nálada, posezení a výlety s přáteli. Tělesné ani mentální postižení nezabrání dětem, aby si plně užívaly všeho, co léto nabízí. Při hrách a sportovních aktivitách, při sjezdu řeky nebo na letním táboře - tam všude prožijí hendikepované děti nová dobrodružství společně s dětmi z turistického a vodáckého oddílu.

Publikoval: Petra Součková

Celý článek

LOTŘI na dobré CESTĚ

24. 5. 2013

Intenzívní kurz češtiny pro cizince

(Hradec Králové) Integrační centrum pro cizince Hradec Králové pořádá v červnu týdenní intenzívní kurz češtiny pro cizince ze třetích zemí (tj. ze zemí mimo EU). Jde o jednorázový kurz pro trvalý pobyt a proběhne ve dnech 3. - 9. 6. 2013 v sídle Diecézní charity Hradec Králové (Velké nám. 37) vždy od 18:30 do 20:00 hod. Kurz je zdarma, zájemci se mohou hlásit do 31. 5. 2013 emailem na adresu kurzy.cestina@hk.caritas.cz  nebo telefonicky na čísle 731 402 284 u paní Bc. Vlaďky Dobešové.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

24. 5. 2013

V květnu se představí Indie – země plná kontrastů

(Hradec Králové) Indie, země plná kontrastů, se představí veřejnosti ve čtvrtém díle cyklu Etnokultura ve čtvrtek 30. 5. od 18 hod. v hradeckém Adalbertinu (Třída ČSA 300). Multikulturní akci pořádá Integrační centrum pro cizince Hradec Králové, které pro cizince a Čechy organizuje také volnočasové a zájmové aktivity. V sobotu 25. 5. například proběhne Turnaj v ping-pongu od 14 hod. ve Sportovní hale Třebeš (Na Potoce 691/30). Den dětí v neděli 1. 6. oslaví společným výletem do Království železnic v Praze. Projekt Integračního centra pro cizince je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

V květnu se představí Indie – země plná kontrastů

23. 5. 2013

Festival sociálních služeb „Poznejme se navzájem“

Poznejme se navzájem je název již pátého ročníku Festivalu sociálních služeb, který se bude konat v pátek 7. 6. 2013 od 10.00 do 19.00 v prostorách mezi Univerzitou Hradec Králové a Studijní vědeckou knihovnou v Hradecké ulici. Akce je realizována za finanční podpory Statutárního města Hradec Králové a koná se pod záštitou primátora města Hradec Králové MUDr. Zdeňka Finka a rektora Univerzity Hradec Králové prof. RNDr. Josefa Hynka, MBA, Ph.D. Smyslem Festivalu sociálních služeb je zvýšit povědomí široké veřejnosti o poskytovaných sociálních službách ve městě Hradec Králové. Vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma.

Publikoval: Petra Součková

Celý článek

23. 5. 2013

Tréninkový byt se opět otevřel i pro veřejnost

Je čtvrtek 11. dubna před 9 hodinou ranní a do Tréninkového bytu míří první návštěvníci, kterými jsou studenti z odborného učiliště a praktické školy Žamberk.

Celý článek

23. 5. 2013

S kávou kolem světa

Tréninkové kavárny Láry Fáry v Rychnově nad Kněžnou a Náchodě nabízí svým hostům kávu v příjemném prostředí, kterou v rámci své sociální rehabilitace připravují a hostům servírují lidé s mentálním postižením.

Celý článek

15. 5. 2013

DOSTAL JSEM VELKOU RÁNU OD ŽIVOTA

Velmi rád bych touto cestou poděkoval předsedovi správní rady Nadačního fondu pomoci, panu Karlu Janečkovi PhD, řediteli fondu, panu Čestmíru Horkému, a všem jeho spolupracovníkům.

Celý článek

26. 4. 2013

Spolupráce neziskového sektoru

Dnes podpořil Nadační fond pomoci, jehož zakladatelem je Karel Janeček, rodinu B. z Náchodska za účelem vytvoření vhodného zázemí pro děti v jejich přirozeném prostředí, tak aby nebyly odebrány do ústavní výchovy. S rodinou spolupracuje sociální pracovník střediska Triangl Občanského sdružení Salinger v rámci sanace rodiny.

Celý článek

26. 4. 2013

Představujeme Nadační fond pomoci

Nadační fond pomoci je jedním ze 3 nadačních fondů zakladatele Karla Janečka. Cílem NFP je pomáhat lidem a skupinám, kteří se cizím zaviněním dostali do tíživé životní situace. Jinak řečeno, tito lidé se rozhodli udělat něco pozitivního, správného a dostali za to „přes prsty“.

Publikoval: Čestmír Horký

Celý článek

24. 4. 2013

Třetí díl cyklu Etnokultura odhalí tajemství Arménie

(HRADEC KRÁLOVÉ) Ve třetím díle cyklu Etnokultura se veřejnosti představí tajemná Arménie, první křesťanská země na světě, na jejíž území v minulosti zasáhla Asyrská, Římská, Perská i Arabská říše. Multikulturní akci pořádá Integrační centrum pro cizince Hradec Králové v pátek 26. 4. od 18 hod. v Malém sále Adalbertina Hradec Králové (Třída ČSA 300). Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.

Publikoval: Petra Součková

Celý článek

Třetí díl cyklu Etnokultura odhalí tajemství Arménie