Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro zájemce o službyAktuality

Aktuality

15. 1. 2015

Realizace projektu „Učí (se) celá rodina“ pokračuje i v roce 2015

Hradec Králové, 7. 1. 2015 – projekt „Učí (se) celá rodina“ pokračuje i v roce 2015

Publikoval: Mgr. Lenka Matoušková

Celý článek

18. 12. 2014

Střelba naslepo

Zavřete si oči a soustřeďte se jenom na zvuk! Až bude tón nejvyšší, střelte!“. Takové pokyny slyšeli návštěvníci TyfloCentra Hradec Králové, o.p.s., kteří navštívili Den otevřených dveří v hradecké Okružní ulici, ve čtvrtek 13. listopadu 2014, právě na Den nevidomých.

Publikoval: Mgr. Dagmar Balcarová, ředitelka

Celý článek

26. 11. 2014

Diakonie vydala příručky pro neformální pečovatele

Diakonie ČCE vydává další tři nové příručky z edice „Rady pro pečující“ v rámci projektu POMÁHÁME PEČOVAT. V roce 2013 v rámci projektu vydané Rady ošetřovatelské, Rady pro komunikaci a Rady sociálně-právní doplnily nyní Rady rehabilitační, Rady lékařské a Rady pro závěr života. Současně v rámci projektu vzniklo i DVD se sedmnácti nácvikovými videi a leták Pokyny pro začínající pečovatele. Všechny publikace i DVD je možné získat zdarma v regionálních pracovištích projektu. Jejich seznam je uveden na webovém portálu www.pecujdoma.cz. Zde je také možné si po registraci příručky stáhnout v elektronické podobě.

Publikoval: Antonín Hošťálek

Celý článek

29. 10. 2014

Cena kvality pro Dům Žofie

Sociální služba azylový Dům Žofie byla vyhodnocena jako nejlepší sociální služba pro osoby ohrožené sociálním vyloučením v České republice.

Publikoval: Marcela Hauke

Celý článek

Cena kvality pro Dům Žofie

13. 10. 2014

Pferda slaví 10 let!

Pferda – kdo to je? Pferda je sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením. Naše sdružení letos oslavilo desetileté výročí od založení a fungování.

Publikoval: Vendula Brdičková

Celý článek

19. 9. 2014

Ohlédnutí za půlrokem v azylovém domě v Trutnově.

Hlavním tématem společných akcí se pro toto období stala péče o domácnost a základy vaření a pečení.

Publikoval: Michal Bořek

Celý článek

18. 9. 2014

OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2013

Organizace Péče o duševní zdraví se v aktuálně vydávané výroční zprávě ohlíží za rokem 2013. Její služby za uplynulý rok využilo 619 lidí ze 170 východočeských měst a obcí, z toho 536 klientům byly poskytnuty více než 4 intervence. Průměrný počet intervencí na klienta a rok byl 16, což představovalo více než 20 000 hodin práce celkem. Řadě klientů tato pomoc pomohla zvládnout běžný život, vyhnout se hospitalizacím v psychiatrických zařízeních nebo se po hospitalizaci vrátit domů.

Publikoval: Leona Hovorková

Celý článek

18. 9. 2014

Azylový dům je často první opravdový domov

...děkujeme že jsme u vás mohli nějaký čas žít, moc si toho vážíme...máte srdíčko na správném místě...děkuji hlavně za sebe, protože pro mě byl největší dárek vidět zase svého syna šťastného. Podobné dopisy od maminek s poděkováním, plné vděčnosti a uznání nejsou v poštovní schránce Domova neobvyklé.

Celý článek

18. 9. 2014

Novinky z Intervenčního centra

Intervenční centrum se stalo registrovaným subjektem podle zákona o obětech trestných činů. Ministerstvo spravedlnosti ČR rozhodlo o zapsání IC do Registru poskytovatelů pomoci obětem trestných činů, podle zákona č. 45/20113 Sb. o obětech trestných činů.

Publikoval: Mgr. Lenka Hodková Chválová

Celý článek

18. 9. 2014

Dotýkat se dovoleno!

„Klepnete jedním prstem, tak to se posunete na další položku, a když přiklepnete ještě druhým prstem, tak jste ji vybral“, vysvětluje sympatický mladík zaujatému pánovi taje dotykového mobilu. Běžné? Možná, ale tady má zájemce černé brýle a bílou hůl.

Publikoval: Mgr. Dagmar Balcarová

Celý článek