Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro zájemce o službyAktuality

Aktuality

29. 11. 2013

Občanské sdružení Salinger reaguje na potřeby klientů sociálními byty

Hradec Králové – Občanské sdružení Salinger nabízí svým klientům čtyři „sociální byty“. Správu bytů a systematickou práci s ubytovanými zajišťují terénní sociální pracovníci Komunitního centra Amaro Phurd - Pražská. V současné době jsou všechny bytové jednotky plně obsazené a spolupráce rodin s pracovníky se těší vzájemné spokojenosti.

Celý článek

25. 11. 2013

Jeden dům má věcí moc, jinde potřebují pomoc!

Nadační fond Hradecký Majordom pořádá netradiční dobročinnou akci. Začíná v neděli 1. 12. 2013 od 10 hodin v Bistru u Dvou přátel na Pivovarském náměstí v Hradci Králové. Přineste věci, které už nepoužíváte, a podpořte tak samostatné bydlení lidí s mentálním postižením v Hradci Králové

Celý článek

4. 11. 2013

Federace rodičů a přátel sluchově postižených, o.s. nově v Pardubicích

Federace rodičů a přátel sluchově postižených, o.s. (dále jen FRPSP) poskytuje tři registrované služby: ranou péči, sociálně aktivizační služby a odborné sociální poradenství. Služby využívají klienti z celé republiky. V Pardubicích je nově zřízeno Aktivační centrum pro rodiny s dětmi se sluchovým postižením a Informační centrum FRPSP. Vedle informačního servisu pro široké skupiny osob se sluchovým postižením a zvýšení informovanosti slyšících osob o lidech se sluchovým postižením a jejich potřebách a problémech, nabízí sociálně aktivizační služby rodinám dětí se sluchovým postižením. Služby jsou určeny pro zájemce z Pardubického a Královéhradeckého kraje.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek

1. 11. 2013

Podpůrné a vzdělávací skupiny pro pečující v Chlumci nad Cidlinou

Domov V Podzámčí ve spolupráci s Městem Chlumec nad Cidlinou připravují na březen 2014 setkání osob pečujících o seniory či osoby se zdravotním postižením. V rámci pavidelného setkávání mohou pečující sdílet své pocity spojené s náročnou péčí o blízké, dozví se více o specifikách nemocí spojených se stářím, získají také informace o dávkách kompenzujících zdravotní omezení, využítí kompenzačních pomůcek a mnoho dalších praktických rad usnadňujících péči. Účast na setkáních je pro zdarma, zájemci se mohou hlásit již nyní.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek

30. 10. 2013

Odlehčovací služba na pomoc rodinám s hendikepovaným dítětem

Co je to odlehčovací - pobytová služba, jaké má výhody a co všechno nabízí v péči o hendikepované děti, přijely vysvětlit jejich maminkám pracovnice Občanského sdružení Cesta v Náchodě. Tato schůzka se konala dne 15. 10. 2013 v příjemném prostředí Salonu Kateřina v Hradci Králové.

Publikoval: Denisa Voborníková

Celý článek

27. 9. 2013

Dobrovolníci Charity od září pomáhají v hradecké Fakultní nemocnici

(HRADEC KRÁLOVÉ) Dobrovolníci Diecézní charity Hradec Králové od září docházejí také za pacienty hradecké Fakultní nemocnice, konkrétně na II. interní gastroenterologickou kliniku a III. interní gerontometabolickou kliniku. S pacienty tráví volný čas a snaží se jim zpříjemnit a zpestřit pobyt v nemocnici. Dobrovolníci pracují hlavně se seniory a navazují tak na úspěšné působení dobrovolníků v Domově důchodců Hradec Králové v rámci dobrovolnického programu Gabriel.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

20. 9. 2013

Je vám nad 60 let a pomáháte seniorům? Přihlaste se do druhého ročníku Dobré duše.

Řada vašich vrstevníků, kteří si užívají zaslouženého důchodu, se věnuje už jen péči o vnoučata nebo práci na zahrádce. Vy ale cítíte, že ke svému životu potřebujete víc. Potřebujete vědět, že jste svému okolí prospěšní a pomáháte mu. Naplňuje vás práce pro druhé lidi, a proto jste se začali věnovat dobrovolnictví, které se stalo vaším novým životním posláním. Právě pro lidi, jako jste vy, je určen projekt Dobrá duše. Přihlaste se do druhého ročníku tohoto projektu, který startuje právě nyní. Třeba právě váš příběh osloví odbornou porotu a budete oceněni.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek

16. 9. 2013

Centrum pro cizince nabízí nové zájmové aktivity pro děti, mládež i dospělé

(HRADEC KRÁLOVÉ) Dětský klub, Klub mládeže a Taneční kurz pro začátečníky jsou nové zájmové aktivity pro cizince i Čechy, které v pondělí 16. 9. 2013 zahajuje Integrační centrum pro cizince v Hradci Králové. Všechny tři zájmové kroužky jsou bezplatné a budou probíhat pravidelně v prostorách centra v Šafaříkově ul. 666/9 (budova YMCA – 3. patro).

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

Centrum pro cizince nabízí zájmové aktivit

12. 9. 2013

Den Charity 2013

(HRADEC KRÁLOVÉ) V září a v říjnu pořádáCharita Česká republika tradiční celostátní kampaň Den Charity u příležitosti svátku sv. Vincence (27. 9.), patrona charitních zařízení. Charity v našich regionechpřipravily pro širokou veřejnost dny otevřených dveří, koncerty,výstavy, besedy a další zajímavé akce pro děti a dospělév rámcitéto kampaně. Oslava Dne Charity není spojena s žádnou finanční sbírkou.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

26. 8. 2013

Den otevřených dveří v Pečovatelské službě Kostelec nad Orlicí

Vedoucí Pečovatelské služby v Kostelci nad Orlicí Pavlína Blažková Vás srdečně zve na Den otevřených dveří v Kostelci nad Orlicí, dne 11. září 2013 od 9:00 hodin do 18:00 hodin v prostorách Domů s pečovatelskou službou – Frošova 1414 a 763.

Publikoval: Běla Kovaříčková

Celý článek