Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro zájemce o službyAktuality

Aktuality

1.11.2013

Podpůrné a vzdělávací skupiny pro pečující v Chlumci nad Cidlinou

Domov V Podzámčí ve spolupráci s Městem Chlumec nad Cidlinou připravují na březen 2014 setkání osob pečujících o seniory či osoby se zdravotním postižením. V rámci pavidelného setkávání mohou pečující sdílet své pocity spojené s náročnou péčí o blízké, dozví se více o specifikách nemocí spojených se stářím, získají také informace o dávkách kompenzujících zdravotní omezení, využítí kompenzačních pomůcek a mnoho dalších praktických rad usnadňujících péči. Účast na setkáních je pro zdarma, zájemci se mohou hlásit již nyní.

30.10.2013

Odlehčovací služba na pomoc rodinám s hendikepovaným dítětem

Co je to odlehčovací - pobytová služba, jaké má výhody a co všechno nabízí v péči o hendikepované děti, přijely vysvětlit jejich maminkám pracovnice Občanského sdružení Cesta v Náchodě. Tato schůzka se konala dne 15. 10. 2013 v příjemném prostředí Salonu Kateřina v Hradci Králové.

27.9.2013

Dobrovolníci Charity od září pomáhají v hradecké Fakultní nemocnici

(HRADEC KRÁLOVÉ) Dobrovolníci Diecézní charity Hradec Králové od září docházejí také za pacienty hradecké Fakultní nemocnice, konkrétně na II. interní gastroenterologickou kliniku a III. interní gerontometabolickou kliniku. S pacienty tráví volný čas a snaží se jim zpříjemnit a zpestřit pobyt v nemocnici. Dobrovolníci pracují hlavně se seniory a navazují tak na úspěšné působení dobrovolníků v Domově důchodců Hradec Králové v rámci dobrovolnického programu Gabriel.

20.9.2013

Je vám nad 60 let a pomáháte seniorům? Přihlaste se do druhého ročníku Dobré duše.

Řada vašich vrstevníků, kteří si užívají zaslouženého důchodu, se věnuje už jen péči o vnoučata nebo práci na zahrádce. Vy ale cítíte, že ke svému životu potřebujete víc. Potřebujete vědět, že jste svému okolí prospěšní a pomáháte mu. Naplňuje vás práce pro druhé lidi, a proto jste se začali věnovat dobrovolnictví, které se stalo vaším novým životním posláním. Právě pro lidi, jako jste vy, je určen projekt Dobrá duše. Přihlaste se do druhého ročníku tohoto projektu, který startuje právě nyní. Třeba právě váš příběh osloví odbornou porotu a budete oceněni.

16.9.2013

Centrum pro cizince nabízí nové zájmové aktivity pro děti, mládež i dospělé

(HRADEC KRÁLOVÉ) Dětský klub, Klub mládeže a Taneční kurz pro začátečníky jsou nové zájmové aktivity pro cizince i Čechy, které v pondělí 16. 9. 2013 zahajuje Integrační centrum pro cizince v Hradci Králové. Všechny tři zájmové kroužky jsou bezplatné a budou probíhat pravidelně v prostorách centra v Šafaříkově ul. 666/9 (budova YMCA – 3. patro).

12.9.2013

Den Charity 2013

(HRADEC KRÁLOVÉ) V září a v říjnu pořádáCharita Česká republika tradiční celostátní kampaň Den Charity u příležitosti svátku sv. Vincence (27. 9.), patrona charitních zařízení. Charity v našich regionechpřipravily pro širokou veřejnost dny otevřených dveří, koncerty,výstavy, besedy a další zajímavé akce pro děti a dospělév rámcitéto kampaně. Oslava Dne Charity není spojena s žádnou finanční sbírkou.

15.7.2013

Potvrzeno: Zdraví i hendikepovaní se usmívají stejně

Odpoledne plné netradičních soutěží, her a atrakcí vykouzlilo úsměv na mnoha tvářích dětí i dospělých. V sobotu 29. 6. 2013 se v Hronově uskutečnil Den nezávislosti, jehož hlavní myšlenkou bylo spojení dvou zdánlivě odlišných světů. Přátelská atmosféra strhla zdravé i hendikepované ke společným aktivitám.

15.7.2013

FestNeFest Jaroměř

Dne 20. července 2013 od 14:00 se v Masarykových sadech v Jaroměři uskuteční již osmý ročník FestNeFestu, který je neziskovou akcí Diakonie ČCE – střediska Milíčův dům (www.milicak.cz). Cílem jednodenní akce je připravit pro děti, mládež, rodiny, zkrátka pro každého, letní pohodový den. Festival je neziskový, vstup ZDARMA s volným vstupem na veškeré aktivity pro děti.