Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro zájemce o službyAktuality

Aktuality

24. 7. 2013

Hendikepované děti z občanského sdružení Cesta si užívaly vodáctví

Údolí Úpy v Ratibořicích ožilo v sobotu 20. 7. 2013 jedinečnou akcí. Hendikepované děti z Občanského sdružení Cesta pokořily řeku Úpu. Ve vodácké výbavě, na raftu vyrazily se svými kamarády z vodáckého oddílu Lotři na dlouho očekávanou plavbu.

Publikoval: Zdeňka Císařová

Celý článek

15. 7. 2013

Potvrzeno: Zdraví i hendikepovaní se usmívají stejně

Odpoledne plné netradičních soutěží, her a atrakcí vykouzlilo úsměv na mnoha tvářích dětí i dospělých. V sobotu 29. 6. 2013 se v Hronově uskutečnil Den nezávislosti, jehož hlavní myšlenkou bylo spojení dvou zdánlivě odlišných světů. Přátelská atmosféra strhla zdravé i hendikepované ke společným aktivitám.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek

15. 7. 2013

FestNeFest Jaroměř

Dne 20. července 2013 od 14:00 se v Masarykových sadech v Jaroměři uskuteční již osmý ročník FestNeFestu, který je neziskovou akcí Diakonie ČCE – střediska Milíčův dům (www.milicak.cz). Cílem jednodenní akce je připravit pro děti, mládež, rodiny, zkrátka pro každého, letní pohodový den. Festival je neziskový, vstup ZDARMA s volným vstupem na veškeré aktivity pro děti.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek

12. 7. 2013

EU je na půl cesty k rovnosti žen a mužů, Česká republika obsadila příčku patnáctou

Evropský institut pro rovnost žen a mužů (EIGE) 13. června 2013 představil Index genderové rovnosti (GEI) pro Evropskou unii.

Publikoval: Jana Fiedlerová

Celý článek

25. 6. 2013

Charita otevírá Integrační centrum pro cizince v nových prostorách

(Hradec Králové) Ve čtvrtek 27. 6. 2013 (v 11 hod.) bude slavnostně otevřeno Integrační centrum pro cizince Hradec Králové v nových a větších prostorách budovy YMCA v Šafaříkově ul. 666/9. Centrum zřídila letos v lednu Diecézní charita Hradec Králové za finanční podpory Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

25. 6. 2013

Zpátky, jinak. Bývalí závislí se vrací do života s novou šancí

Péče o koně, pomoc s přípravou sena a dříví, ale i pěší túra, malování a povídání o tom, jak se daří zvládat život bez drog a závislosti. To všechno zažili v uplynulých dnech abstinující klienti občanského sdružení Laxus.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek

21. 6. 2013

„NEZÁVISLOST VE VŠECH BARVÁCH“. Den, kdy se svět lidí s hendikepem spojí se světem zdravých lidí.

„Den nezávislosti“ chce ukázat, že na první pohled odlišné a oddělené světy se velmi snadno spojí v jeden, neboť lidé s hendikepem se chtějí a mohou bavit stejně jako zdraví lidé. Den plný her, atrakcí a soutěží proběhne 29. 6. 2013 od 14.00 do 18.00 hodin v Jiráskově parku v Hronově.

Celý článek

10. 6. 2013

Když se řekne sociální rehabilitace, co se Vám vybaví? Málokdo si dokáže představit, o co se vlastně jedná.

Většina z nás zkusí rozebrat slova „sociální“ a „rehabilitace“ jako „určitou společenskou pomoc“ a „nápravné cvičení“. Účastníci sociální rehabilitace by se tedy podle této definice měli naučit zvládat základní věci a zároveň se dostat do společnosti.

Publikoval: Bc. Petra Novotná

Celý článek

5. 6. 2013

Charity pomáhají postiženým povodněmi na Trutnovsku

(HRADEC KRÁLOVÉ) Do pomoci postiženým povodněmi na Trutnovsku se zapojily i Charity v Královéhradeckém kraji. Momentálně pomoc směřuje především do obce Rudník, kde říčka Čistá vyplavila řadu domů, dále do Dolní Olešnice a Svobody nad Úpou. Do Rudníku ve středu 5. 6. vyrazí dobrovolníci z jičínské Oblastní charity pomáhat s odklízením následků záplav. V této obci také potřebují úklidové a čistící prostředky i balenou vodu. Oblastní charita Hradec Králové proto ve spolupráci s OC Futurum zorganizovala humanitární sbírku na povodně přímo v obchodním centru. Dále nabízí nouzové ubytování ve svých zařízeních a hledá dobrovolníky.

Publikoval: Jana Karasová

Celý článek

4. 6. 2013

Financování sociálních služeb z individuálního projektu má již první měsíce úspěšně za sebou

Dvacet dva služeb sociální prevence v Královéhradekém kraji využívá podpory projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji II již 5 měsíců. Díky projektu tak služby poskytly pomoc více než 1 000 klientům a přispěli tak k jejich zapojení do ekonomického, sociálního a kulturního života společnosti. Služby se věnují zdravotně postiženým, osobám bez domova nebo rodinám s dětmi.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek