Katalog sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktuality

Aktuality

22. 4. 2016

Povinnosti poskytovatele sociálních služeb dle zákona o zdravotních službách

Povinnosti poskytovatele sociálních služeb dle zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách), ve znění pozdějších předpisů.

Publikoval: Tomáš Grulich

Celý článek

22. 4. 2016

Vykazování dat za rok 2015 v OK-systému

Aplikace OK služby – poskytovatel, přes kterou se podávají výkazy (povinnost poskytovatelů sociálních služeb na základě odst. 5 § 85, zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů) bude pro podání výkazů za rok 2015 za Vámi poskytované sociální služby přístupná od začátku května.

Publikoval: Jana Aimová

Celý článek

29. 3. 2016

Když se řekne „terén“…

Sociální pracovnice a pracovníci z Komunitního centra Amaro Phurd – Pražská již řadu let pomáhají rodinám s dětmi na Královéhradecku. Při své práci kladou důraz především na kontakt s lidmi v jejich přirozeném prostředí. Tedy v bytech, na ubytovnách, v institucích, venku, prostě všude tam, kde je to trochu víc „domov“ a trochu méně „kancelář“. V terénu. Jak taková práce vypadá?

Publikoval: Michaela Formánková

Celý článek

29. 3. 2016

Ida Kelarová v Komunitním centru ZIP

V Komunitním centru ZIP - Salinger, z.s. proběhl dne 22. 3. 2016 konkurz do romského pěveckého sboru Čhavorenge.

Publikoval: Šárka Zbiňová

Celý článek

16. 3. 2016

Křesadlo HK zve na „AUTIVEČER“

V rámci měsíce dubna – měsíce autismu pořádá Křesadlo HK benefiční večer "AUTIVEČER"

Publikoval: Jana Fiedlerová

Celý článek

16. 3. 2016

Jak na ADHD?, radí pěstounům manželé Kopsovi

ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder, dříve „hyperaktivita“). Nová metoda českých manželů Kopsových v oblasti práce s „ADHD“ proráží do světa. V centru náhradní rodinné péče Domov a rodina (Centrum DAR) ve Vrchlabí proběhl zajímavý seminář manželů Kopsových, kterého se zúčastnilo bezmála padesát osob z řad pěstounských rodin, OSPODu a dalších pracovníků v oblasti péče o dítě.

Publikoval: Michaela Chlápková

Celý článek

Jak na ADHD?, radí pěstounům manželé Kopsovi

16. 3. 2016

Azylový dům v Trutnově opět podpořen

Azylový dům společnosti Most k životu o.p.s. získal opět finanční podporu od Královéhradeckého kraje na realizaci projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji IV. Tento projekt navazuje na již úspěšně zrealizované projekty v letech 2008-2015.

Publikoval: Michal Bořek

Celý článek

16. 3. 2016

Kamarádi na cestě za prací

Sdružení rodičů a přátel mentálně postižených v Jičíně, poskytuje sociální služby osobám s lehkým, středně těžkým mentálním, tělesným nebo kombinovaným postižením, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci. Sociální rehabilitaci poskytujeme ambulantní a terénní formou, v rozsahu stanoveném zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Publikoval: Jana Malá

Celý článek

Kamarádi na cestě za prací

14. 3. 2016

„Žije se mi teď mnohem lépe, pracuji, chodím do školy, cítím se fajn“, říká klient terénních programů

V rámci „terénních programů“ spolupracujeme s lidmi ohroženými chudobou. Jedná se o osoby, pro které je z mnoha důvodů obtížné vstoupit na trh práce, ocitají se v dluhové pasti, žijí ve velmi nevyhovujících podmínkách.

Publikoval: Bc. Nikola Nováková, Kateřina Venclů

Celý článek

18. 2. 2016

Sběr dat v oblasti sociálních služeb za rok 2015

V aplikaci KISSOS-plánování a řízení sítě sociálních služeb je otevřen modul Evidence a realizace pro sběr dat za rok 2015.

Publikoval: Ivan Guman

Celý článek