Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktuality

Aktuality

2. 9. 2016

Nová pracovní místa v kavárně Láry Fáry!

V naší rychnovské kavárně se od 1. května vytvořila dvě nová chráněná pracovní místa na pozici číšník/číšnice. Na toto místo nastoupila jedna z našich uživatelek služby sociální rehabilitace - slečna Simona R. Simona se na nástup připravovala v kavárně intenzivně celý rok. Naši kavárnu navštěvuje od roku 2011 a postupně se naučila vše, co potřebuje umět a znát na pozici číšnice, například samostatně obsluhovat hosty, nabízet produkty z naší pekárny i uklízení kavárny.

Publikoval: Iva Laštovicová

Celý článek

15. 6. 2016

Festival sociálních služeb v Hradci Králové přivítá prázdniny v námořnickém stylu

V pátek 24. 6. 2016 od 9.00 do 18.00 opět ožije kampus Univerzity Hradec Králové již 8. ročníkem Festivalu sociálních služeb, jehož doprovodné aktivity jsou letos zaměřeny v duchu motta: „S námořníky a piráty na prázdniny“. Smyslem Festivalu je zvýšit povědomí široké veřejnosti o poskytovaných sociálních a souvisejících službách v Hradci Králové a prostřednictvím pestrého programu nabídnout co nejvíce aktivit, při nichž se mohou „poznat navzájem“ nejen poskytovatelé a klienti sociálních služeb, ale může se aktivně zapojit i široká veřejnost. Vstupné je zcela zdarma.

Publikoval: Mgr. Jana Fišerová – Vzdělávací agentura

Celý článek

28. 4. 2016

Denní stacionář APROPO byl předán k užívání dětem s postižením

Nově zrekonstruovaná budova v Soudné ulici v Jičíně, která bude sloužit jako denní stacionář pro tělesně a mentálně postižené, byla ve středu 27. dubna slavnostně předána jejím uživatelům. Stavba byla dokončena vloni na podzim a začátkem roku byla vybavena nábytkem, terapeutickými pomůckami a vnitřním asistenčním systémem pro klienty stacionáře a je nyní připravena k nastěhování. Využívat ji bude asi 20 klientů neziskové organizace Apropo Jičín, o.p.s.

Publikoval: Magdaléna Doležalová

Celý článek

28. 4. 2016

Lidé s postižením z Hořic se dočkali nových domů

Město Hořice v Podkrkonoší, resp. Ústav sociální péče pro tělesně postižené v Hořicích mají nově k dispozici pro účely poskytování sociální služby dva rodinné domy, každý pro osm klientů. Od dubna si tak 16 klientů s tělesným postižením užívá většího soukromí ve vlastních domácnostech.

Publikoval: ÚSP Hořice

Celý článek

28. 4. 2016

Spolek v roce 2016

O povinnostech spolků, které vyplývají z právních předpisů souvisejících s přijetím nového občanského zákoníku píše JUDr. Karel Zuska v článku, který byl zveřejněn na stránkách Z klubu. Článek shrnuje nejvýznamnější závěry semináře, který Z klub realizoval pro Zlínský kraj v dubnu 2016.

Publikoval: Karel Zuska

Celý článek

22. 4. 2016

Povinnosti poskytovatele sociálních služeb dle zákona o zdravotních službách

Povinnosti poskytovatele sociálních služeb dle zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách), ve znění pozdějších předpisů.

Publikoval: Tomáš Grulich

Celý článek

22. 4. 2016

Vykazování dat za rok 2015 v OK-systému

Aplikace OK služby – poskytovatel, přes kterou se podávají výkazy (povinnost poskytovatelů sociálních služeb na základě odst. 5 § 85, zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů) bude pro podání výkazů za rok 2015 za Vámi poskytované sociální služby přístupná od začátku května.

Publikoval: Jana Aimová

Celý článek

29. 3. 2016

Když se řekne „terén“…

Sociální pracovnice a pracovníci z Komunitního centra Amaro Phurd – Pražská již řadu let pomáhají rodinám s dětmi na Královéhradecku. Při své práci kladou důraz především na kontakt s lidmi v jejich přirozeném prostředí. Tedy v bytech, na ubytovnách, v institucích, venku, prostě všude tam, kde je to trochu víc „domov“ a trochu méně „kancelář“. V terénu. Jak taková práce vypadá?

Publikoval: Michaela Formánková

Celý článek

29. 3. 2016

Ida Kelarová v Komunitním centru ZIP

V Komunitním centru ZIP - Salinger, z.s. proběhl dne 22. 3. 2016 konkurz do romského pěveckého sboru Čhavorenge.

Publikoval: Šárka Zbiňová

Celý článek

16. 3. 2016

Křesadlo HK zve na „AUTIVEČER“

V rámci měsíce dubna – měsíce autismu pořádá Křesadlo HK benefiční večer "AUTIVEČER"

Publikoval: Jana Fiedlerová

Celý článek