Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktuality

Aktuality

2.9.2016

Centrum Síťovka se představuje

Hradec Králové - Centrum Síťovka zve do nově upravených prostor, kde v rámci dne otevřených dveří představí svou novou koncepci sociální služby pro rodiny s dětmi, které se nalézají v tíživých životních situacích. Při této příležitosti vystaví výtvarná díla svých „příznivců a přátel“ z řad veřejnosti i spolupracujících organizací, která byla pro podporu centra vytvořena.

2.9.2016

Škola hrou, to jsou prázdniny s Aufori

Myslíte si, že škola a učení k prázdninám nepatří? My v Aufori si myslíme, že učení může být zábavné, hravé a zajímavé, a proto jsme s rodinami zapojenými do projektu „Učí (se) celá rodina“ v kontaktu i o školních prázdninách.

2.9.2016

City Jam s podtitulem „Po cestě dospívání“.

Hradec Králové – Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Modrý pomeranč (Salinger, z.s.) pořádá pod záštitou KMS Moravské Předměstí – již osmý ročník akce City Jam s podtitulem „Po cestě dospívání“. Událost upozorňuje na významné životní mezníky ve vývoji osobnosti dítěte až do dovršení jeho 15 let. Odpoledne plné atrakcí, soutěží a vystoupení se uskuteční 6. září v čase 13:00 – 18:00 na hřišti ve Formánkově ulici na Moravském Předměstí.

2.9.2016

Rodinám na Hradecku pomáháme zvládat školní povinnosti opět s pomocí Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj je významným partnerem projektu „Učí (se) celá rodina“ od jeho startu v roce 2014. Stal se za tu dobu na Hradecku nedílnou součástí služeb pro rodiny s dětmi. Poptávka po něm roste – jak ze strany rodin, tak pracovníků oddělení sociálně právní ochrany dětí v Hradci Králové, tak místních základních škol, kteří zapojení do projektu rodinám rádi nabízí. V praxi se jim to totiž osvědčilo.

2.9.2016

Nová pracovní místa v kavárně Láry Fáry!

V naší rychnovské kavárně se od 1. května vytvořila dvě nová chráněná pracovní místa na pozici číšník/číšnice. Na toto místo nastoupila jedna z našich uživatelek služby sociální rehabilitace - slečna Simona R. Simona se na nástup připravovala v kavárně intenzivně celý rok. Naši kavárnu navštěvuje od roku 2011 a postupně se naučila vše, co potřebuje umět a znát na pozici číšnice, například samostatně obsluhovat hosty, nabízet produkty z naší pekárny i uklízení kavárny.

15.6.2016

Festival sociálních služeb v Hradci Králové přivítá prázdniny v námořnickém stylu

V pátek 24. 6. 2016 od 9.00 do 18.00 opět ožije kampus Univerzity Hradec Králové již 8. ročníkem Festivalu sociálních služeb, jehož doprovodné aktivity jsou letos zaměřeny v duchu motta: „S námořníky a piráty na prázdniny“. Smyslem Festivalu je zvýšit povědomí široké veřejnosti o poskytovaných sociálních a souvisejících službách v Hradci Králové a prostřednictvím pestrého programu nabídnout co nejvíce aktivit, při nichž se mohou „poznat navzájem“ nejen poskytovatelé a klienti sociálních služeb, ale může se aktivně zapojit i široká veřejnost. Vstupné je zcela zdarma.

28.4.2016

Denní stacionář APROPO byl předán k užívání dětem s postižením

Nově zrekonstruovaná budova v Soudné ulici v Jičíně, která bude sloužit jako denní stacionář pro tělesně a mentálně postižené, byla ve středu 27. dubna slavnostně předána jejím uživatelům. Stavba byla dokončena vloni na podzim a začátkem roku byla vybavena nábytkem, terapeutickými pomůckami a vnitřním asistenčním systémem pro klienty stacionáře a je nyní připravena k nastěhování. Využívat ji bude asi 20 klientů neziskové organizace Apropo Jičín, o.p.s.

28.4.2016

Lidé s postižením z Hořic se dočkali nových domů

Město Hořice v Podkrkonoší, resp. Ústav sociální péče pro tělesně postižené v Hořicích mají nově k dispozici pro účely poskytování sociální služby dva rodinné domy, každý pro osm klientů. Od dubna si tak 16 klientů s tělesným postižením užívá většího soukromí ve vlastních domácnostech.

28.4.2016

Spolek v roce 2016

O povinnostech spolků, které vyplývají z právních předpisů souvisejících s přijetím nového občanského zákoníku píše JUDr. Karel Zuska v článku, který byl zveřejněn na stránkách Z klubu. Článek shrnuje nejvýznamnější závěry semináře, který Z klub realizoval pro Zlínský kraj v dubnu 2016.

22.4.2016

Vykazování dat za rok 2015 v OK-systému

Aplikace OK služby – poskytovatel, přes kterou se podávají výkazy (povinnost poskytovatelů sociálních služeb na základě odst. 5 § 85, zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů) bude pro podání výkazů za rok 2015 za Vámi poskytované sociální služby přístupná od začátku května.