Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro poskytovatele služebAktuality

Aktuality

29. 7. 2014

Královéhradecký kraj připravuje novou síť podporovaných sociálních služeb a připravuje se na přechod financování

Počínaje prvním lednem 2015 se ve financování sociálních služeb zrealizují dlouho očekávané změny spočívající v přechodu financování z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR na kraje, zároveň Královéhradecký kraj připravuje novou síť veřejně podporovaných sociálních služeb pro období platnosti střednědobého plánu sociálních služeb, tedy na roky 2015 a 2016.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek

11. 4. 2014

Královéhradecký kraj zjišťoval potřeby lidí s postižením

Královéhradecký kraj provedl analýzu potřebnosti sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením spojených se zajištěním ubytování a podporou samostatného bydlení. O jejích výsledcích a záměrech kraje diskutovala odborná veřejnost na setkáních v okresních městech.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

24. 3. 2014

Jak nejlépe pomoci nevidomému?

Každý z nás se pravděpodobně někdy setkal v nevidomým člověkem ať už osobně nebo z dálky, kdy ho zahlédl, jak se někde pohybuje s bílou holí či vodicím psem. Tato situace v nás mohla vyvolat nejrůznější otázky, jak to ten člověk zvládá, podle čeho se orientuje atp. Řada z nás také mohla pocítit chuť mu pomoci. Přitom však přemýšlela, jak to udělat, aby pomoc byla skutečně prospěšná.

Publikoval: Mgr. Daniela Morávková

Celý článek

24. 3. 2014

V Ústavu sociální péče v Hořicích se připravují na poskytování komunitních služeb

V rámci individuálního projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji IV probíhají v Ústavu sociální péče (dále ÚSP) v Hořicích aktivity s cílem připravit zaměstnance na změny související s probíhající transformací zařízení.

Publikoval: Petra Lehká

Celý článek

11. 3. 2014

Královéhradecký kraj zjišťuje potřeby lidí s postižením

Královéhradecký kraj provedl analýzu potřebnosti sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením spojených se zajištěním ubytování a podporou samostatného bydlení. O výsledcích analýzy a záměrech kraje v této oblasti bude moci odborná veřejnost diskutovat na setkáních v okresních městech.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

6. 3. 2014

Bílý kruh bezpečí zpřístupnil nové informace pro oběti – 22. únor je Evropským dnem obětí

Co je důvodem neoznámování často závažných trestných činů, jako například znásilnění, loupež, domácí násilí?

Publikoval: Petra Vitoušová

Celý článek

31. 1. 2014

Projekt na podporu sociální integrace je za polovinou

Projekt Podpora sociální integrace obyvatel vyloučených lokalit v Královéhradeckém kraji III, který podporuje poskytování terénní práce a sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi ve vyloučených lokalitách vstoupil do druhé poloviny. Díky projektu tak může více než 30 sociálních pracovníků podpořit jednotlivce a rodiny s dětmi v přípravě do školy, hledání bydlení nebo zaměstnání.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

29. 11. 2013

Většina dobře míněných rad mi dochází až teď, říká na konci trestu

Romanovi je pětatřicet a je podruhé ve výkonu trestu. Drogy bere od svých patnácti let. Abstinovat se mu dařilo vždy pouze pár měsíců, ale zbavit se závislosti mu nepomohly ani dva pokusy o léčbu. Ukončil je sám, měl totiž pocit, že to zvládne bez pomoci. Teď, ke konci svého pětiletého trestu, ale začíná svůj dosavadní život postupně měnit. Pomáhají mu při tom pracovníci občanského sdružení Laxus.

Publikoval: Lukáš Gilányi

Celý článek

25. 11. 2013

CENY ZA PŘÍNOS V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH V HRADECKÉM KRAJI ZNAJÍ SVÉ DRŽITELE

Města, organizace i jednotlivce, pracující v sociální sféře, ocenil Královéhradecký kraj ve třetím ročníku Ceny Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek