Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro poskytovatele služebAktuality

Aktuality

5. 9. 2014

Oznámení předběžných informací

Oznámení předběžných informací k chystaným veřejným zakázkám na sociální služby v rámci připravovaného individuálního projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji III.

Celý článek

27. 8. 2014

Příprava Strategie rozvoje dostupnosti a kvality sociálních služeb Královéhradeckého kraje poskytovaných v komunitě

Cílem jedné z klíčových aktivit individuálního projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji IV je vytvoření Strategie rozvoje dostupnosti a kvality sociálních služeb Královéhradeckého kraje poskytovaných v komunitě.

Publikoval: Petra Lehká

Celý článek

29. 7. 2014

ŠKOLENÍ K OBSLUZE ELEKTRONICKÉHO SYSTÉMU ŘÍZENÍ SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI

V souvislosti s přípravou Sítě podporovaných sociálních služeb v Královéhradeckém kraji 2015 a 2016 dojde ke spuštění elektornického systému řízení a financování sítě sociálních služeb. Královéhradecký kraj, odbor sociálních věcí organizuje školení pro poskytovatele i zadavatele k základní obsluze tohoto systému. Systém bude využíván nejen při aktualizaci sítě sociálních služeb, ale také při financování sociálních služeb, včetně vykazování ukazatelů o zajištění dostupnosti služeb.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek

29. 7. 2014

Královéhradecký kraj připravuje novou síť podporovaných sociálních služeb a připravuje se na přechod financování

Počínaje prvním lednem 2015 se ve financování sociálních služeb zrealizují dlouho očekávané změny spočívající v přechodu financování z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR na kraje, zároveň Královéhradecký kraj připravuje novou síť veřejně podporovaných sociálních služeb pro období platnosti střednědobého plánu sociálních služeb, tedy na roky 2015 a 2016.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek

11. 4. 2014

Královéhradecký kraj zjišťoval potřeby lidí s postižením

Královéhradecký kraj provedl analýzu potřebnosti sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením spojených se zajištěním ubytování a podporou samostatného bydlení. O jejích výsledcích a záměrech kraje diskutovala odborná veřejnost na setkáních v okresních městech.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

24. 3. 2014

Jak nejlépe pomoci nevidomému?

Každý z nás se pravděpodobně někdy setkal v nevidomým člověkem ať už osobně nebo z dálky, kdy ho zahlédl, jak se někde pohybuje s bílou holí či vodicím psem. Tato situace v nás mohla vyvolat nejrůznější otázky, jak to ten člověk zvládá, podle čeho se orientuje atp. Řada z nás také mohla pocítit chuť mu pomoci. Přitom však přemýšlela, jak to udělat, aby pomoc byla skutečně prospěšná.

Publikoval: Mgr. Daniela Morávková

Celý článek

24. 3. 2014

V Ústavu sociální péče v Hořicích se připravují na poskytování komunitních služeb

V rámci individuálního projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji IV probíhají v Ústavu sociální péče (dále ÚSP) v Hořicích aktivity s cílem připravit zaměstnance na změny související s probíhající transformací zařízení.

Publikoval: Petra Lehká

Celý článek

11. 3. 2014

Královéhradecký kraj zjišťuje potřeby lidí s postižením

Královéhradecký kraj provedl analýzu potřebnosti sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením spojených se zajištěním ubytování a podporou samostatného bydlení. O výsledcích analýzy a záměrech kraje v této oblasti bude moci odborná veřejnost diskutovat na setkáních v okresních městech.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

6. 3. 2014

Bílý kruh bezpečí zpřístupnil nové informace pro oběti – 22. únor je Evropským dnem obětí

Co je důvodem neoznámování často závažných trestných činů, jako například znásilnění, loupež, domácí násilí?

Publikoval: Petra Vitoušová

Celý článek

31. 1. 2014

Projekt na podporu sociální integrace je za polovinou

Projekt Podpora sociální integrace obyvatel vyloučených lokalit v Královéhradeckém kraji III, který podporuje poskytování terénní práce a sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi ve vyloučených lokalitách vstoupil do druhé poloviny. Díky projektu tak může více než 30 sociálních pracovníků podpořit jednotlivce a rodiny s dětmi v přípravě do školy, hledání bydlení nebo zaměstnání.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek