Katalog sociálních služeb

Sociální službyInformace pro poskytovatele služebAktuality

Aktuality

24. 3. 2014

V Ústavu sociální péče v Hořicích se připravují na poskytování komunitních služeb

V rámci individuálního projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji IV probíhají v Ústavu sociální péče (dále ÚSP) v Hořicích aktivity s cílem připravit zaměstnance na změny související s probíhající transformací zařízení.

Publikoval: Petra Lehká

Celý článek

11. 3. 2014

Královéhradecký kraj zjišťuje potřeby lidí s postižením

Královéhradecký kraj provedl analýzu potřebnosti sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením spojených se zajištěním ubytování a podporou samostatného bydlení. O výsledcích analýzy a záměrech kraje v této oblasti bude moci odborná veřejnost diskutovat na setkáních v okresních městech.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

6. 3. 2014

Bílý kruh bezpečí zpřístupnil nové informace pro oběti – 22. únor je Evropským dnem obětí

Co je důvodem neoznámování často závažných trestných činů, jako například znásilnění, loupež, domácí násilí?

Publikoval: Petra Vitoušová

Celý článek

31. 1. 2014

Projekt na podporu sociální integrace je za polovinou

Projekt Podpora sociální integrace obyvatel vyloučených lokalit v Královéhradeckém kraji III, který podporuje poskytování terénní práce a sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi ve vyloučených lokalitách vstoupil do druhé poloviny. Díky projektu tak může více než 30 sociálních pracovníků podpořit jednotlivce a rodiny s dětmi v přípravě do školy, hledání bydlení nebo zaměstnání.

Publikoval: Lenka Novotná

Celý článek

29. 11. 2013

Většina dobře míněných rad mi dochází až teď, říká na konci trestu

Romanovi je pětatřicet a je podruhé ve výkonu trestu. Drogy bere od svých patnácti let. Abstinovat se mu dařilo vždy pouze pár měsíců, ale zbavit se závislosti mu nepomohly ani dva pokusy o léčbu. Ukončil je sám, měl totiž pocit, že to zvládne bez pomoci. Teď, ke konci svého pětiletého trestu, ale začíná svůj dosavadní život postupně měnit. Pomáhají mu při tom pracovníci občanského sdružení Laxus.

Publikoval: Lukáš Gilányi

Celý článek

25. 11. 2013

CENY ZA PŘÍNOS V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH V HRADECKÉM KRAJI ZNAJÍ SVÉ DRŽITELE

Města, organizace i jednotlivce, pracující v sociální sféře, ocenil Královéhradecký kraj ve třetím ročníku Ceny Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek

14. 11. 2013

Při Noci venku si každý vyzkouší, jaké je být bezdomovcem

Noc venku - to jedinečná možnost, jak strávit mrazivou listopadovou noc venku a to bez běžného komfortu. Je to zároveň šance, jak upozornit na otázku bezdomovectví a podpořit místní lidi bez domova. Noc venku, tak jak byla pořádána poprvé v ČR loni v Ostravě, probíhá v Anglii již několik let. První „spáčské skupiny“ nalezneme již v 70. letech minulého století. Začaly s tím skupinky studentů, kterým osud lidí bez domova nebyl lhostejný. Následovaly akce další – a to v Londýně, v Cambridge, v Oxfordu a v mnoha dalších městech. Trutnov se 21. listopadu zařadí k Ostravě, Brnu, Břeclavi, Olomouci, Praze, Bratislavě, Chomutovu a Opavě, kde bude akce také probíhat.

Publikoval: Ondřej Čalovka

Celý článek

11. 11. 2013

ZAČÍNÁ HLASOVÁNÍ, KTERÉ OCENÍ PŘÍNOS V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH V KRAJI

Hradec Králové – Celkem jedenadvacet subjektů, obcí či jednotlivců je nominováno ve čtyřech kategoriích letošního ročníku Ceny Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek

1. 11. 2013

POZVÁNKA NA PROJEKCI DOKUMENTÁRNÍHO FILMU „VŠICHNI SPOLU“

V rámci projektu „Pojďte do školky!“, který realizuje organizace Člověk v tísni o.p.s. a její partnerské organizace, si vás dovolujeme pozvat na speciální projekci dokumentárního filmu „Všichni spolu“. Projekce se uskuteční 19. listopadu, Bio Centrál Hradec Králové od 17.00 hodin. Projekce je určena pedagogickým pracovníkům mateřských a základních škol, pracovníkům PPP, SVP, SPC, řídícím pracovníkům školských institucí, úředníkům samospráv a pracovníkům NNO. Součástí projekce bude tematická výstava fotografií a diskuse o tématu inkluzivního vzdělávání a vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami.

Publikoval: Jiří Zeman

Celý článek