Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro poskytovatele služebAktuality

Aktuality

31.1.2014

Projekt na podporu sociální integrace je za polovinou

Projekt Podpora sociální integrace obyvatel vyloučených lokalit v Královéhradeckém kraji III, který podporuje poskytování terénní práce a sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi ve vyloučených lokalitách vstoupil do druhé poloviny. Díky projektu tak může více než 30 sociálních pracovníků podpořit jednotlivce a rodiny s dětmi v přípravě do školy, hledání bydlení nebo zaměstnání.

29.11.2013

Většina dobře míněných rad mi dochází až teď, říká na konci trestu

Romanovi je pětatřicet a je podruhé ve výkonu trestu. Drogy bere od svých patnácti let. Abstinovat se mu dařilo vždy pouze pár měsíců, ale zbavit se závislosti mu nepomohly ani dva pokusy o léčbu. Ukončil je sám, měl totiž pocit, že to zvládne bez pomoci. Teď, ke konci svého pětiletého trestu, ale začíná svůj dosavadní život postupně měnit. Pomáhají mu při tom pracovníci občanského sdružení Laxus.

14.11.2013

Při Noci venku si každý vyzkouší, jaké je být bezdomovcem

Noc venku - to jedinečná možnost, jak strávit mrazivou listopadovou noc venku a to bez běžného komfortu. Je to zároveň šance, jak upozornit na otázku bezdomovectví a podpořit místní lidi bez domova. Noc venku, tak jak byla pořádána poprvé v ČR loni v Ostravě, probíhá v Anglii již několik let. První „spáčské skupiny“ nalezneme již v 70. letech minulého století. Začaly s tím skupinky studentů, kterým osud lidí bez domova nebyl lhostejný. Následovaly akce další – a to v Londýně, v Cambridge, v Oxfordu a v mnoha dalších městech. Trutnov se 21. listopadu zařadí k Ostravě, Brnu, Břeclavi, Olomouci, Praze, Bratislavě, Chomutovu a Opavě, kde bude akce také probíhat.

1.11.2013

POZVÁNKA NA PROJEKCI DOKUMENTÁRNÍHO FILMU „VŠICHNI SPOLU“

V rámci projektu „Pojďte do školky!“, který realizuje organizace Člověk v tísni o.p.s. a její partnerské organizace, si vás dovolujeme pozvat na speciální projekci dokumentárního filmu „Všichni spolu“. Projekce se uskuteční 19. listopadu, Bio Centrál Hradec Králové od 17.00 hodin. Projekce je určena pedagogickým pracovníkům mateřských a základních škol, pracovníkům PPP, SVP, SPC, řídícím pracovníkům školských institucí, úředníkům samospráv a pracovníkům NNO. Součástí projekce bude tematická výstava fotografií a diskuse o tématu inkluzivního vzdělávání a vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami.

20.9.2013

Je vám nad 60 let a pomáháte seniorům? Přihlaste se do druhého ročníku Dobré duše.

Řada vašich vrstevníků, kteří si užívají zaslouženého důchodu, se věnuje už jen péči o vnoučata nebo práci na zahrádce. Vy ale cítíte, že ke svému životu potřebujete víc. Potřebujete vědět, že jste svému okolí prospěšní a pomáháte mu. Naplňuje vás práce pro druhé lidi, a proto jste se začali věnovat dobrovolnictví, které se stalo vaším novým životním posláním. Právě pro lidi, jako jste vy, je určen projekt Dobrá duše. Přihlaste se do druhého ročníku tohoto projektu, který startuje právě nyní. Třeba právě váš příběh osloví odbornou porotu a budete oceněni.

17.9.2013

Týdny pro duševní zdraví v Hradci Králové

Občanské sdužení Péče o duševní zdraví ve spolupráci s Psychiatrickou klinikou Fakultní nemocnice v Hradci Králové organizují v týdnu od 7. října do 10. října 2013 Týdny pro duševní zdraví. Cílem akce je působit na veřejnost, aby neodsuzovala duševně nemocné. Podporuje lidi v tom, aby se nebáli své potíže přiznat sam sobě a nebáli se vyhledat pomoc. V rámci akce proběhne řada seminářů, které jsou otevřeny odborné i laické veřejnosti. Vstup na všechny akce je volný.