Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro poskytovatele služebAktuality

Aktuality

14.11.2013

Při Noci venku si každý vyzkouší, jaké je být bezdomovcem

Noc venku - to jedinečná možnost, jak strávit mrazivou listopadovou noc venku a to bez běžného komfortu. Je to zároveň šance, jak upozornit na otázku bezdomovectví a podpořit místní lidi bez domova. Noc venku, tak jak byla pořádána poprvé v ČR loni v Ostravě, probíhá v Anglii již několik let. První „spáčské skupiny“ nalezneme již v 70. letech minulého století. Začaly s tím skupinky studentů, kterým osud lidí bez domova nebyl lhostejný. Následovaly akce další – a to v Londýně, v Cambridge, v Oxfordu a v mnoha dalších městech. Trutnov se 21. listopadu zařadí k Ostravě, Brnu, Břeclavi, Olomouci, Praze, Bratislavě, Chomutovu a Opavě, kde bude akce také probíhat.

1.11.2013

POZVÁNKA NA PROJEKCI DOKUMENTÁRNÍHO FILMU „VŠICHNI SPOLU“

V rámci projektu „Pojďte do školky!“, který realizuje organizace Člověk v tísni o.p.s. a její partnerské organizace, si vás dovolujeme pozvat na speciální projekci dokumentárního filmu „Všichni spolu“. Projekce se uskuteční 19. listopadu, Bio Centrál Hradec Králové od 17.00 hodin. Projekce je určena pedagogickým pracovníkům mateřských a základních škol, pracovníkům PPP, SVP, SPC, řídícím pracovníkům školských institucí, úředníkům samospráv a pracovníkům NNO. Součástí projekce bude tematická výstava fotografií a diskuse o tématu inkluzivního vzdělávání a vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami.

20.9.2013

Je vám nad 60 let a pomáháte seniorům? Přihlaste se do druhého ročníku Dobré duše.

Řada vašich vrstevníků, kteří si užívají zaslouženého důchodu, se věnuje už jen péči o vnoučata nebo práci na zahrádce. Vy ale cítíte, že ke svému životu potřebujete víc. Potřebujete vědět, že jste svému okolí prospěšní a pomáháte mu. Naplňuje vás práce pro druhé lidi, a proto jste se začali věnovat dobrovolnictví, které se stalo vaším novým životním posláním. Právě pro lidi, jako jste vy, je určen projekt Dobrá duše. Přihlaste se do druhého ročníku tohoto projektu, který startuje právě nyní. Třeba právě váš příběh osloví odbornou porotu a budete oceněni.

17.9.2013

Týdny pro duševní zdraví v Hradci Králové

Občanské sdužení Péče o duševní zdraví ve spolupráci s Psychiatrickou klinikou Fakultní nemocnice v Hradci Králové organizují v týdnu od 7. října do 10. října 2013 Týdny pro duševní zdraví. Cílem akce je působit na veřejnost, aby neodsuzovala duševně nemocné. Podporuje lidi v tom, aby se nebáli své potíže přiznat sam sobě a nebáli se vyhledat pomoc. V rámci akce proběhne řada seminářů, které jsou otevřeny odborné i laické veřejnosti. Vstup na všechny akce je volný.

29.8.2013

Přechod právní formy občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost

V souvislosti s předpokládanou účinností Občanského zákoníku se objevují dotazy poskytovatelů na přechod občanských sdružení na jinou právní formu a tím i změnu v registraci poskytovatelů sociálních služeb. Nejčastější dotazy se týkají změny občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost a způsob a doklady, jakým tuto změnu doložit pro registraci.

22.8.2013

Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji IV

V září Královéhradecký kraj zahájí realizaci v pořadí čtvrtého projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji. Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalitu a dostupnost sociálních služeb v Královéhradeckém kraji s důrazem na posílení role služeb komunitních, zkvalitnit výkon sociální práce a současně zefektivnit nástroje systémového řízení Sítě sociálních služeb Královéhradeckého kraje.

8.8.2013

Praktická konference projektu SKOK DO EVROPY

Dovolujeme si vás pozvat na mezinárodní konferenci v rámci projektu SKOK do Evropy, kterou pořádá organizace SKOK do života, o.p.s. Hradec Králové a která je zaměřená na sdílení praktických zkušeností týkající se tréninku dovedností dospělých lidí s mentálním postižením.