Aktuality

27.leden Operační sály dvorské nemocnice čekají na stavební povolení. Kraj by letos mohl začít hledat stavební firmu

Operační sály dvorské nemocnice čekají na stavební povolení. Kraj by letos mohl začít hledat stavební firmu

Nové vedení Královéhradeckého kraje hodlá rozhýbat investiční záměr na vybudování operačních sálů v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem. Výstavbu sálů kraj řeší od roku 2016. Současné vedení kraje chce najít finance a projekt co nejdříve zrealizovat. V tuto chvíli probíhá řízení o stavebním povolení a aktualizace projektové dokumentace. Letos by kraj mohl začít hledat zhotovitele stavebních prací.

27.leden Výroční cena ČASovaná bota 2019 zná své vítěze

Výroční cena ČASovaná bota 2019 zná své vítěze

Modrý Pomeranč, spolek Salinger z Hradce Králové, získal hlavní cenu v kategorii Tým roku na udílení výročních cen ČASovaná bota 2019. Tyto ceny vyhlašuje Česká asociace streetwork za přínos v sociálních službách, které pomáhají dětem a mládeži od 7 do 21 let.

27.leden Odstartovala fotosoutěž Zima očima dětí

Odstartovala fotosoutěž Zima očima dětí

Máte rádi focení a jste soutěživí? Královéhradecký kraj pořádá fotosoutěž Zima očima dětí v kategorii do 10 let a starší 11 let. Soutěžní fotografie zasílejte do 27. února 2021 na emailovou adresu: info.rodinnepasyhk@gmail.com. Do předmětu zprávy uveďte FOTOSOUTĚŽ ZIMA a do těla emailu napište jméno a příjmení autora fotografie, věk a kontaktní údaje (e-mailovou adresu a telefon). Hlavní cenou je rodinné focení u fotografky Adély Sakslové.

27.leden Královéhradecký kraj hledá dobrovolníky do sociálních služeb, přihlásit se může každý

Královéhradecký kraj hledá dobrovolníky do sociálních služeb, přihlásit se může každý

V zařízeních sociálních služeb v Královéhradeckém kraji vlivem epidemie koronaviru schází personál. Kraj proto hledá dobrovolníky, kteří by pomohli například v domovech pro seniory. Přihlásit se může každý, potřebné znalosti zájemci získají během vzdělávacího kurzu Základy ošetřovatelství, který pořádá Akademické centrum studentských aktivit 5. února na Střední zdravotnické škole v Hradci Králové.

21.leden Nouzový stav už stál rozpočty sociálních služeb více jak 41 milionů korun

Kraj získal 1,1 miliardy korun na sociální služby

Na poskytování sociálních služeb získal Královéhradecký kraj dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Krajský rozpočet na rok 2021 se tím navýší o částku 1,1 miliardy korun. Kraj obdržel rekordní částku, která je o 139 milionu vyšší než v loňském roce. Z dotace pokryje nárůst platů pracovníků přímé péče i rozšíření sítě sociálních služeb.

21.leden Kraj pro školící centrum záchranářů v Temném Dole nakoupí nové vybavení

Kraj pro školicí centrum záchranářů v Temném Dole nakoupí nové vybavení

Radní Královéhradeckého kraje schválili vyhlášení výběrového řízení na trenažery a výukové modely pro výcvikovou základnu v Temném Dole, na nichž budou zdokonalovat svoje znalosti nejen krajští záchranáři, ale i jejich kolegové z řad policistů či hasičů. Za vybavení plánuje kraj zaplatit téměř čtyři miliony s DPH, 90 % uhradí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.