Aktuality

18.leden V Lubawce se jednalo o budoucnosti D11 a polské S3

V Lubawce se jednalo o budoucnosti D11 a polské S3

V polské Lubawce se uskutečnila informační schůzka, na které zástupci českých i polských silničářů informovali zástupce veřejné správy i novináře o stavu budování dálnice D11 na české straně a rychlostní silnice S3 v Polsku. Obě komunikace se mají potkat právě poblíž Lubawky a výrazně odlehčit silnicím v regionu přetíženým tranzitní dopravou.

17.leden Začaly veletrhy cestovního ruchu a kraj již získal první ocenění

Začaly veletrhy cestovního ruchu a kraj již získal první ocenění

Královéhradecký kraj se prezentoval na letošním prvním turistickém veletrhu GO – Regiontour v Brně, kde získal 2. místo ve Velké ceně cestovního ruchu v kategorii elektronický produkt. Kraj totiž nechal vyvinout unikátní aplikaci Visit.More, která nabízí rozšířenou realitu v cestovním ruchu. Skrze obrazovku mobilního telefonu přenese návštěvníky barokního areálu v Kuksu i Archeoparku Všestary o několik století zpět v čase.

17.leden Ambice na olympijské medaile rozhodně máme, říká náměstkyně Berdychová

Ambice na olympijské medaile rozhodně máme, říká náměstkyně Berdychová

O cenné kovy na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji zabojuje 101 sportovců Královéhradeckého kraje. Nejvíce si věří v běžeckém lyžování, snowboardu, karate, lyžařském orientačním běhu, alpských disciplínách, šáchách a skicrossu. Slavnostní zahájení olympiády se uskuteční 19. ledna v 15 hodin v KV Aréně a mladí talenti ze všech 13 krajů republiky a hlavního města Prahy budou do 24. ledna soupeřit o medaile v 12 sportech.

17.leden V porodnicích krajských nemocnic se v loňskén roce narodilo 3104 dětí

V porodnicích krajských nemocnic se v loňskén roce narodilo 3104 dětí

V nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje přišlo vloni na svět celkem 3104 novorozenců. V porovnání s rokem 2018 se tak roce 2019 v krajských porodnicích narodilo o 32 dětí více. Oproti děvčatům byli v mírné přesile chlapci, kterých se vloni narodilo 1632, zatímco novorozených dívek bylo 1472. Z celkového počtu dětí bylo 16 dvojčat. Rodiče své děti pojmenovali nejčastěji Eliška, Jan, Anna, Jakub, Tereza, Matěj, Tomáš nebo Ema. Největším krajským miminkem byl chlapec s porodní váhou 5300 g a 55 cm narozený v Trutnově.

15.leden Muzeum krajky Vamberk navštíví krajkářky z celé Evropy

Muzeum krajky Vamberk navštíví krajkářky z celé Evropy

Tuto sobotu Muzeum krajky Vamberk navštíví padesát krajkářek z celé Evropy, které se zde budou učit vambereckou „specialitu“ – vláčkovou krajku – a další tradiční postupy. Studijní pobyt se uskuteční díky projektu „Erasmus + Bobbin lacee“.

14.leden K výběru správné školy pomůže Oborovník

K výběru správné školy pomůže Oborovník

Pár týdnů zbývá na to, aby si letošní deváťáci podali přihlášky ke studiu na střední školy. Protože nabídka vzdělávání v našem kraji je veliká, vydává Královéhradecký kraj pomůcku pro žáky a jejich rodiče. Ta pomůže s orientací ve studijních oborech jednotlivých škol, které kraj zřizuje. Oborovník aneb Kam na střední je ucelený přehled vzdělávání pro školní rok 2020/2021. Do všech základních škol zajistí jejich distribuci určené spádové střední školy.

13.leden Zlatý erb

Webové stránky měst a obcí opět soutěží o Zlatý erb

Odstartoval již dvadvacátý ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Předmětem soutěže jsou oficiální webové stránky a elektronické služby měst, městských částí, obcí a krajů České republiky. Přihlašovat se lze do 31. 1. 2020 na adrese www.zlatyerb.cz .

10.leden Ministr kultury si prohlédl pevnost Hanička. Za poslední rok se vrátila v čase

Ministr kultury si prohlédl pevnost Hanička. Za poslední rok se vrátila v čase

Jedním z cílů ministra kultury Lubomíra Zaorálka při jeho dnešní návštěvě Královéhradeckého kraje byla prvorepubliková pohraniční pevnost Hanička v Orlických horách. Tvrz se v nové sezoně představí návštěvníkům v podobě blízké té z roku 1938. Podařilo se to díky projektu Tajemství vojenského podzemí, který po téměř dvou letech skončil na přelomu roku. Pevnost nyní aspiruje na zápis do seznamu národních kulturních památek.

10.leden Nejen o dálnicích jednalo krajské vedení v Praze

Nejen o dálnicích jednalo krajské vedení v Praze

Hejtman Jiří Štěpán a první náměstek Martin Červíček odpovědný za dopravu jednali včera s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem o výstavbě dálnic a souvisejících komunikací v Královéhradeckém kraji. Ministr před časem při kontrolním dnu oznámil posun termínu dokončení dálnice D11 na rok 2028. Na základě tohoto vyjádření si zástupci kraje vyžádali osobní schůzku s ministrem.