Aktuality

12.listopad V areálu ČEPRO v Cerekvici nad Bystřicí hořelo, naštěstí jen cvičně

V areálu ČEPRO v Cerekvici nad Bystřicí hořelo, naštěstí jen cvičně

Krajské operační a informační středisko přijalo v pondělí po desáté dopoledne hlášení o požáru autocisterny v objektu výdejních lávek, přičemž mělo dojít při požáru ke zranění řidiče cisterny. Tak bylo rozehráno taktické cvičení složek IZS, které se s různými náměty koná v areálu skladu pohonných hmot v Cerekvici nad Bystřicí každé tři roky.

11.listopad Kraj vyhlásil zakázku na výstavbu depozitáře jičínského muzea

Kraj vyhlásil zakázku na výstavbu depozitáře jičínského muzea

Regionální muzeum a galerie v Jičíně se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostor pro uložení sbírkových předmětů. Tento problém vyřeší nový depozitář v areálu bývalé fary v Jičíně-Robousích. Královéhradecký kraj vyhlásil veřejnou zakázky na zhotovitele stavebních prací.

8.listopad Obce na Machovsku spojil se sousedy nový hraniční přechod

Obce na Machovsku spojil se sousedy nový hraniční přechod

Jeden ze tří velkých silničních projektů realizovaných v Královéhradeckém kraji v rámci česko-polské přeshraniční spolupráce zdárně finišuje. Motoristům se otevřel nový hraniční přechod v Machovské Lhotě, po němž přes Ostrou Góru dojedou do Karlówa a dále do Radkówa, turisty vyhledávaných Stolových hor nebo třeba lázní Duszniki-Zdrój. V rámci projektu prošly celkovou rekonstrukcí silnice na obou stranách hranice.

8.listopad Věnujete se inovativním projektům? Buďte inspirací našeho kraje

Věnujete se inovativním projektům? Buďte inspirací našeho kraje

Připravujete nebo jste již uskutečnili zajímavý projekt s prvky chytrých řešení a chcete se s námi podělit o příklad dobré praxe? Pokud ano, přihlaste svůj projekt do soutěže Buďte inspirací, jejímž pořadatelem je Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje. Přihlášky můžete zasílat až do 31. ledna 2020.

8.listopad Worshopy pomůžou obcím s jejich rozvojem a využitím dotací

Worshopy pomůžou obcím s jejich rozvojem a využitím dotací

V letošním roce pořádají Regionální stálá konference, Královéhradecký kraj, CIRI (Centrum investic, rozvoje a inovací) již 6. ročník série regionálních workshopů. Semináře mají za cíl pomoci regionům a obcím s využitím dotací v dané oblasti. První seminář proběhne 12. listopadu v Častolovicích.

7.listopad Vyšlo říjnové číslo U nás v kraji

Vyšlo listopadové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

7.listopad Oblast Hradce Králové a Pardubic zatím z EU získala tři miliardy korun

Oblast Hradce Králové a Pardubic zatím z EU získala tři miliardy korun

Evropský dotační program ITI hradecko-pardubické aglomerace zatím podpořil 152 projektů celkem třemi miliardami korun. Subjekty v aglomeraci mají v období 2014 až 2020 získat zhruba 3,7 miliardy korun. Zbylých 700 milionů korun by mělo být rozděleno v roce 2020. Příjemci dotací musejí své projekty dokončit nejpozději v roce 2023. Na konferenci k průběhu programu ITI to dnes řekl manažer programu Miroslav Janovský.

6.listopad Česko vybírá Kraj svého srdce, hlasování běží až do ledna

Česko vybírá Kraj svého srdce, hlasování běží až do ledna

Turisté, návštěvníci, cestovatelé nebo třeba jen cestující mají možnost zhodnotit své dojmy z výletu či pobytu v krajích České republice. Až do konce ledna příštího roku mohou hlasovat v anketě Kraj mého srdce, která mapuje popularitu krajů u laické i odborné veřejnosti.