Aktuality

19.září Královéhradecké Ceny sociálních služeb mají své vítěze

Královéhradecké Ceny sociálních služeb mají své vítěze

Města, organizace i jednotlivce ocenil Královéhradecký kraj již v 9. ročníku Ceny za přínos v sociálních službách. Čestné plakety tak ve čtvrtek 19. září převzali z rukou hejtmana Jiřího Štěpána a náměstka Vladimíra Dernera noví nositelé ocenění za mimořádný počin nebo dlouhodobou systematickou práci k rozvoji, kvalitě a dostupnosti sociálních služeb v kraji. Ti letos vzešli z několika desítek nominovaných a vybráni byli hlasováním odborných komisí.

17.září Škola okem studentů je nová soutěž pro středoškoláky

Škola okem studentů je nová soutěž pro středoškoláky

Centrum podpory uměleckých aktivit Impuls ve spolupráci Královéhradeckým krajem vyhlašuje video soutěž pro středoškoláky STUDOKO aneb Škola okem studentů. Reportáží, ve které studenti vhodně prezentují svou školu a pohled na studium, soutěží o hodnotné ceny. Nad soutěží převzala záštitu náměstkyně hejtmana Martina Berdychová.

16.září Kraj přijímá elektronické žádosti na kotlíkové dotace

Kraj přijímá elektronické žádosti na kotlíkové dotace

Dalších 1500 domácností vymění zastaralé topení za ekologické a přispěje tak ke zlepšení životního prostředí v našem kraji. Žadatelé, kteří si úspěšně zaregistrovali 11. září pořadové číslo, mohou ode dnešního dne až do 30. září podat elektronickou žádost o kotlíkovou dotaci.

16.září Nová kola pomáhají s dopravní výchovou školáků

Nová kola pomáhají s dopravní výchovou školáků

První náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy dnes na dopravním hřišti v Rychnově nad Kněžnou předal dětem nová kola pořízená z prostředků Královéhradeckého kraje. Stovka kol, která budou kromě Rychnova sloužit ještě v Náchodě, Jičíně, Hradci Králové a Dvoře Králové nad Labem, vyšla na půl milionu korun.

16.září Začal Evropský týden mobility. Kampaň potrvá do 22. září

Začal Evropský týden mobility. Kampaň potrvá do 22. září

Kampaň Evropský týden mobility je nejrozsáhlejší kampaní na světě, zabývající se udržitelnou mobilitou a tradičně se snaží upozorňovat na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení. Cílem kampaně je podpořit zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a motivovat občany vyzkoušet i jiné způsoby dopravy než automobil. Akce reaguje na neustále se zvyšující problémy spojené s nárůstem automobilové dopravy a nabízí informace o možných alternativách. Výsledkem by mělo být dosažení vyváženého stavu v dopravní situaci měst, kdy prostor v ulicích patří nejen autům, ale také chodcům, cyklistům a městské hromadné dopravě.

16.září Hradec Králové si připomene sametovou revoluci sérií akcí

Hradec Králové si připomene sametovou revoluci sérií akcí

V rámci připomenutí 30. výročí sametové revoluce se rozhodl Královéhradecký kraj společně s městem Hradec Králové, Univerzitou Hradec Králové a neziskovou organizací Post Bellum uspořádat několik koncertů, výstav či divadelních představení. Šňůru událostí završí 16. listopadu akce s názvem Cesta ke svobodě.