Aktuality

3.duben Dobrovolníci z celého kraje začali vyrábět ochranné štíty

Dobrovolníci z celého kraje začali vyrábět ochranné štíty

V boji s pandemií COVID-19 bojuje, kdo může, a Královéhradecký kraj ustavičně hledá cesty, jak nakoupit nebo podpořit výrobu ochranných pomůcek, kterých je stále nedostatek. Kromě roušek začali dobrovolníci vyrábět pro lékaře a sestry i ochranné štíty. Pomocnou ruku nabídly firmy, školy i vězni.

3.duben Královéhradecký kraj podporuje vzdělávání dětí s poruchou autistického spektra i provoz poradenských center

Královéhradecký kraj podporuje vzdělávání dětí s poruchou autistického spektra i provoz poradenských center

Královéhradecký kraj se znovu zapojil do VII. ročníku osvětové kampaně na zvýšení povědomí o autismu Česko svítí modře. Vzhledem k celosvětové pandemii se omezil na symbolické rozsvícení modrého světla ve vestibulu krajského úřadu na Pivovarském náměstí. Královéhradecký kraj patří v rámci ČR ke krajům s procentuálně nejvyšším počtem lidí s poruchou autistického spektra (PAS).

3.duben V Královéhradeckém kraji vznikají nová odběrná místa. V odběrech na Covid-19 bude pokračovat i trutnovská nemocnice.

V kraji vznikají nová odběrná místa. V odběrech na Covid-19 bude pokračovat i trutnovská nemocnice

Pacienti s lékařským doporučením k otestování na Covid-19 budou moci od pondělí 6. dubna navštívit kteroukoliv krajskou nemocnici. Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje spouští od příštího týdne testování v Oblastní nemocnici Jičín a Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem. Provoz se v pondělí znovu obnoví také v testovacím stanu u trutnovské nemocnice a nadále fungují testovací místa v areálech Oblastní nemocnice Náchod a Nemocnice Rychnov nad Kněžnou.

3.duben Dopravci se připravují na plnění nejdražší krajské zakázky

Kraj pošle zálohy dopravcům

Královéhradecký kraj vyhoví žádostem dopravních společností a poskytne jim jednorázové zálohy na úhradu výpadku tržeb.

2.duben Královéhradecký kraj otevírá další data veřejnosti

Královéhradecký kraj otevírá další data veřejnosti

Královéhradecký kraj na webových stránkách zveřejnil další balík datových sad. Veřejnost tak bude mít nově přístup k informacím ze školství, veřejné dopravy či krajských příspěvkových organizací. Kraj zpřístupňuje takzvaná opendata od roku 2017.

2.duben Omezení spojů a vyšší hygiena. Kraj v autobusové dopravě zavádí opatření kvůli koronaviru

Královéhradecký kraj připravuje dotační program na ochranné prostředky pro dopravce

Ministerstvo dopravy ČR poskytne prostřednictvím svého dotačního programu na ochranné chemické prostředky a ochranné pomůcky pro veřejnou dopravu krajům a vybraným dopravcům sto milionů korun. Na Královéhradecký kraj v něm připadá zhruba půl druhého milionu. Následně kraj zveřejní vlastní dotační program určený dopravcům, kteří provozují veřejnou dopravu na území Královéhradeckého kraje.

2.duben Kraj získá 42 milionů korun na první etapu obchvatu Opočna

Kraj získá 42 milionů korun na první etapu obchvatu Opočna

Rada Královéhradeckého kraje schválila přijetí investiční dotace na rok 2020 od ministerstva průmyslu a obchodu ve výši téměř 41,8 milionu korun na probíhající výstavbu přeložky komunikace II/298 v rámci projektu Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice - Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v královéhradeckém regionu.

1.duben COVID-19 – jakou finanční podporu stát nabízí?

COVID-19 – jakou finanční podporu stát nabízí?

Jak podnikat v době šíření koronaviru? Jak podnikat poté? Jaké finanční i nefinanční podpůrné nástroje stát nyní nabízí? Jaké další dotace jsou ještě k dispozici? A kde najdu „Rozcestník podpory firem“ s pravidelně aktualizovanými informacemi? I na tyto otázky vám odpoví tým profesionálů agentury CzechInvest, a to v každém kraji a zdarma.

1.duben Kraj nakoupil 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID

Královéhradecký kraj uvolní 210 milionů korun na boj s koronavirem

Na nákup ochranných pomůcek, zajištění zdravotnického systému či sociálních služeb a na další výdaje v rámci krizového řízení kraj ze svého rozpočtu vyčlení 210 milionů korun. Mimořádné výdaje v souvislosti s koronavirovou epidemií včera odsouhlasila rada kraje. Ta současně schválila i přijetí 10 milionů korun, které na tyto účely poskytne ministerstvo financí.