Aktuality

13.červenec Známe 15 finalistů v soutěži Stavba roku Královéhradeckého kraje

Známe 15 finalistů v soutěži Stavba roku Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové vypsal 17. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2020.

13.červenec Politické kresby Josefa Čapka se objeví v srpnu v Hronově

Politické kresby Josefa Čapka se objeví v srpnu v Hronově

V sobotu 1. srpna se uskuteční světová vernisáž výstavy Politické kresby Josefa Čapka 1933-1938. Vernisáž proběhne v rámci slavnostního zahájení výročního ochotnického festivalu 90. Jiráskův Hronov v budově Papírny. Po celý následující týden bude probíhat samotná výstava, kterou vytvořil Urlich Grochtmann ze společnosti Čapek-Gesellschaft. Putovní výstava bude uspořádána v české verzi.

10.červenec Náchodskou stavebku čeká rekonstrukce, hotová bude ještě letos

Náchodskou stavebku čeká rekonstrukce, hotová bude ještě letos

Královéhradecký kraj investuje více než 20 milionů korun do rekonstrukce elektroinstalace a zdravotně technických rozvodů ve Střední průmyslové škole stavební a Obchodní akademii Náchod. Stavební práce začaly koncem června s plánovaným termínem ukončení v prosinci letošního roku. Celkové náklady na rekonstrukci náchodské školy plně hradí kraj ze svého rozpočtu.

9.červenec Královéhradecký kraj se stal Krajem paměti národa

Královéhradecký kraj se stal Krajem paměti národa

Královéhradecký kraj a obecně prospěšná společnost Post Bellum dnes uzavřely memorandum o další spolupráci a vzájemné pomoci při uchovávání příběhů pamětníků a prezentaci poznatků široké veřejnosti.

9.červenec Kraj zrekonstruuje dvě patra trutnovské nemocnice

Kraj zrekonstruuje dvě patra trutnovské nemocnice

Rada Královéhradeckého kraje schválila vypsání veřejné zakázky na rekonstrukci dvou pater pavilonu A trutnovské nemocnice. Novější prostředí tím získají plicní, kožní, oční a ORL oddělení za téměř 16,5 milionu korun. Financování zajistí kraj ze svého rozpočtu.

8.červenec Vyšlo červencové číslo U nás v kraji

Vyšlo červencové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

4.červenec Nová silnice v centru Janských Lázních bude hotová v příštím roce

Začala oprava silnice mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou

Mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou začala rekonstrukce silnice II/327 v hodnotě přes 143 milionů korun. Většinu nákladů pokryje evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Práce zahrnují rekonstrukci vozovky a revitalizaci odvodnění.

3.červenec Z Hradce do Wroclavi vlakem? Kraj s Poláky vyjednává přímý spoj

Královéhradecký kraj obnovuje a rozšiřuje železniční spojení do Polska

Sezonní vlaky, které propojují česko-polské příhraničí, se již několik let těší velké oblibě turistů z obou zemí. Jejich provoz však letos začíná kvůli koronavirové krizi až nyní. Spoje na trase Adršpach – Meziměstí – Wałbrzych – Wrocław znovu vyjedou v sobotu 4. 7. 2020. Vlaky na trase Trutnov – Královec – Lubawka – Kamienna Góra – Sędzisław začaly vozit cestující se začátkem letních prázdnin.

3.červenec Krajské kulturní organizace získaly dotaci na činnost

Krajské kulturní organizace získaly dotaci na činnost

Královéhradecký kraj přijal dotaci ministerstva kultury ve výši 1,15 milionu korun na podporu činnosti krajských příspěvkových organizací v oblasti kultury. Jedná se o Galerii výtvarného umění v Hradci Králové, Centrum podpory uměleckých aktivit IMPULS Hradec Králové a Muzeum a galerii Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou. Získané finanční prostředky použijí organizace například na realizaci projektů, edukační, výstavní a galerijní činnost.