Aktuality

30.březen Královéhradecký kraj vyzývá firmy, aby pomohly školám

Královéhradecký kraj vyzývá firmy, aby pomohly školám

Náměstkyně hejtmana Martina Berdychová znovu vyzývá firmy, aby věnovaly elektronické vybavení školám, a to prostřednictvím webu darujmedoskol.cz. Počítače, které tak budou v majetku školy, ředitelé půjčí žákům, kteří nemají techniku potřebnou k online vzdělávání v době, kdy neprobíhá výuka na školách.

27.březen Vlakem až za polské hranice! Kraj obnovuje přeshraniční železniční dopravu

V pondělí 30. 3. přecházejí vlaky na režim nedělního provozu

Na šíření onemocnění COVID-19 reaguje Královéhradecký kraj mimo jiné i sérií opatření ve veřejné dopravě. Od pondělí 30. 3. přejdou vlaky na režim „nedělního provozu“. Omezení se dotkne také dalších nevyužívaných autobusových spojů.

26.březen Kraj nakoupil 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID

Kraj nakoupil 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID

Královéhradecký kraj na základě nabídky ministerstva průmyslu a obchodu objednal 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID. Dodá ji společnost Čepro. Dnes kraj začal dezinfekci distribuovat mezi obce s rozšířenou působností, školy, nemocnice i zařízení poskytující sociální služby.

26.březen Královéhradecký kraj zásobuje dopravce pro boj s koronavirem

Královéhradecký kraj zásobuje dopravce pro boj s koronavirem

Roušky, respirátory, ale také dezinfekci distribuuje Královéhradecký kraj mezi 13 autobusových dopravců, kteří v regionu zajišťují regionální a městskou hromadnou linkovou dopravu. Kraj se tak snaží zamezit dalšímu šíření koronaviru ve veřejné dopravě především ochrannou samotných řidičů.

24.březen Důležitá informace dotčeným ředitelům škol a školských zařízení

Důležitá informace dotčeným ředitelům škol a školských zařízení

Na základě usnesení vlády České republiky č. 219 ze dne 15. března 2020 a č. 276 ze dne 23. března 2020 č. 219 o přijetí krizového opatření věnujte pozornost níže uvedené informaci. Pro bližší informace se obracejte na Mgr. Svatavu Odlovou - tel. 495 817 269, 736 521 855 nebo Mgr. Martina Strunu – tel. 495 817 127, 607 094 574.

24.březen Péče o děti i pro zaměstnance sociálních služeb

Péče o děti i pro zaměstnance sociálních služeb

Vláda ČR schválila usnesením č. 276, že zajištění nezbytné péče o děti ve věku od 3 do 10 let stanovené v bodě I usnesení vlády ze dne 15. března 2020 č. 219, se nově vztahuje i na děti, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci obcí zařazení do obecních úřadů k výkonu sociální práce, krajů zařazení do krajských úřadů k výkonu sociální práce a poskytovatelů sociálních služeb. Bližší podrobnosti ohledně nahlašování požadavků na péči o děti včetně seznamu určených škol naleznete zde: http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/reditelum-skol-a-skolskych-zarizeni-317563/

24.březen Informace a rady pro neslyšící k epidemii COVID-19

Informace a rady pro neslyšící k epidemii COVID-19

Centrum pro dětský sluch Tamtam spolu s psychology z Ministerstva vnitra ČR a Policejního prezídia ČR připravil sérii videospotů na aktuální témata k epidemii nemoci COVID-19. Spoty jsou tlumočené do českého znakového jazyka.

23.březen Náměstkyně Berdychová vyzývá školy k tisku ochranných pomůcek

Náměstkyně Berdychová vyzývá školy k tisku ochranných pomůcek

Výzva „Tiskne celé Česko“ má za cíl získat dobrovolníky pro pomoc s výrobou ochranných štítů pro zdravotníky bojující s nákazou COVID-19. Náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství proto vyzvala ředitele krajských středních škol, které disponují 3D tiskárnou, aby se k projektu připojili.