Aktuality

4.květen Královéhradecký kraj hodlá znovu vyplatit stipendia medikům, nyní čeká na otevření fakult

Královéhradecký kraj hodlá znovu vyplatit stipendia medikům, nyní čeká na otevření fakult

Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje bude po následující dva roky znovu pomáhat se zajištěním lékařů pro krajské nemocnice. Zastupitelé uvolnili čtyři miliony korun, které fond vyplácí medikům v posledním roce studia jako stipendia. Vyhlášení programu a podávání žádostí nyní závisí na otevření lékařských fakult, ve kterých nyní výuka neprobíhá.

3.květen Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje nominace

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje nominace

Soutěž, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, oceňuje úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čas nezištně věnují druhým. Znáte takové ženy? Nominujte je do soutěže Žena regionu.

30.duben Krajské nemocnice obnovují běžný provoz. Přibývá plánovaných operací i ambulantních výkonů

Krajské nemocnice obnovují běžný provoz. Přibývá plánovaných operací i ambulantních výkonů

Provoz v krajských nemocnicích se čím dál více podobá běžnému režimu, přesto je tu ještě celá řada omezení, která brání obnovit provoz v plné šíři. Nemocnice v Náchodě, Jičíně a v Trutnově mají stále vyčleněná lůžka pro pacienty s podezřením na onemocnění COVID-19 a v provozu stále zůstávají ve všech krajských nemocnicích odběrná místa, která obsluhuje vyčleněný personál. Kvůli uzavřeným školám také desítky zdravotních sester v domácnosti pečují o děti, v nemocnicích je proto složitá personální situace. K plánovaným výkonům a do ambulancí už ale postupně nemocnice zvou pacienty, kterým byl termín v březnu zrušen, nebo nemohli přijít na kontrolu.

30.duben Kraj bude šetřit

Kraj bude šetřit

Královéhradecký kraj očekává koncem roku výpadek daňových příjmů ve výši půl miliardy korun. Letošní rozpočet čekají škrty.

29.duben Krajští zastupitelé se znovu sejdou 4. května v sále hradeckého Adalbertina

Krajští zastupitelé se znovu sejdou 4. května v sále hradeckého Adalbertina

Další jednání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje se uskuteční 4. května od 10 hodin v sále společenského domu Adalbertinum v Hradci Králové. Krajský úřad přistoupil ke změně jednacích prostorů z důvodu bezpečnostních opatření kvůli šíření koronaviru, která nakazují mezi osobami minimální rozestupy dva metry.

29.duben Náchodská stavebka se dočká rekonstrukce

Náchodská stavebka se dočká rekonstrukce

Radní Královéhradeckého kraje schválili výsledek veřejné zakázky a vybrali dodavatele na rekonstrukci střední průmyslové školy stavební v Náchodě. Dodavatelem zakázky s nabídkovou cenou 20,5 milionu korun je firma CE-ING se sídlem v Horních Rybnících. Rekonstrukce náchodské školy začne letos v květnu s plánovaným termínem dokončení v listopadu 2020.

29.duben Zima na krajských silnicích stála 173 milionů korun

Na zimní údržbě kraj ušetřil 45 milionů korun

Zima se již definitivně rozloučila a je tak možné bilancovat. V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun. Na silnicích II. a III. třídy najely posypové vozy 313 tisíc kilometrů a vysypaly na ně 8 800 tun soli, přes 6 300 tun inertního materiálu a 2 800 kubíků solanky.

28.duben Nálezci železné sekery na Jičínsku patří odměna

Nálezci železné sekery na Jičínsku patří odměna

Rada Královéhradeckého kraje rozhodla o vyplacení odměny ve výši 60 tisíc korun nálezci železné sekery na území obce Bašnice na Jičínsku. Jedná se o zcela ojedinělý nález nejen v národním, ale i ve středoevropském měřítku, vyrobený na našem území mezi 9. a 10. stoletím.

28.duben Královéhradecký kraj připravuje výběr drážních dopravců

Kraj připravuje výběr drážních dopravců

Od celostátní změny jízdních řádů v prosinci 2021 bude veřejná drážní osobní doprava v Královéhradeckém kraji zajištěna podle nových smluv, a to na dobu následujících deseti let. Výběr nových dopravců připraví vyjednávací tým pod vedením prvního náměstka hejtmana Martina Červíčka.