Aktuality

28.duben Královéhradecký kraj připravuje výběr drážních dopravců

Kraj připravuje výběr drážních dopravců

Od celostátní změny jízdních řádů v prosinci 2021 bude veřejná drážní osobní doprava v Královéhradeckém kraji zajištěna podle nových smluv, a to na dobu následujících deseti let. Výběr nových dopravců připraví vyjednávací tým pod vedením prvního náměstka hejtmana Martina Červíčka.

27.duben Zateplení jičínské školy stálo téměř 19 milionů korun

Všechny krajské školy loni hospodařily v černých číslech

V zisku skončilo za rok 2019 celkem 69 krajských příspěvkových organizací v oblasti školství, zbylé tři skončily s vyrovnaným výsledkem. Většinu z celkového zisku ve výši přes 15 milionů korun převede Královéhradecký kraj do rezervního fondu, menší část půjde do fondu odměn.

24.duben Kraj se připravuje na distribuci ochranných pomůcek

Královéhradecký kraj rozdělil ochranné pomůcky pohřebním službám

V souvislosti s aktuální situací kolem pandemie koronaviru zmapoval Královéhradecký kraj aktuální potřeby v oblasti pohřebnictví a pohřebních služeb a jejich nutného vybavení ochrannými pomůckami. Na základě získaných požadavků kraj během tohoto týdne rozdělil poskytovatelům pohřebních služeb 5700 kusů osobních ochranných pomůcek.

24.duben Technologii, která umí ze vzduchu zachytit koronavirus, využívá hradecký Domov U Biřičky

Technologii, která umí ze vzduchu zachytit koronavirus, využívá hradecký Domov U Biřičky

Téměř tři desítky čističek vzduchu schopných zachytit koronavirus začaly sloužit Domovu U Biřičky. Querywater – zařízení, které vyvinula česká firma Ecoone Europe, čistí vzduch, filtruje ho a vyrábí z něj pitnou vodu. Kromě toho tato technologie podle laboratorních testů dokáže zachytit nebezpečné viry a bakterie. Hradecký domov pro seniory se tak stal vůbec prvním sociálním zařízením v Česku, které podobnou technologii v souvislosti s bojem proti koronaviru využívá.

24.duben Rada vybrala další dva autobusové dopravce. Zbývá vysoutěžit Hradecko

Veřejná doprava pomůže náběhu výroby v kvasinské automobilce

Nejvýznamnější průmyslový podnik v Královéhradeckém kraji – automobilka v Kvasinách – obnovuje v pondělí 27. 4. výrobu po odstávce vynucené epidemií koronaviru. Náběhu výroby v průmyslové zóně na Rychnovsku se přizpůsobuje i veřejná doprava. Královéhradecký kraj obnovuje speciální linky, které svážejí zaměstnance z Rychnovska, Náchodska i Trutnovska.

23.duben Hradecká filharmonie dostane nový klavír, kraj jej koupí napůl s městem

Hradecká filharmonie dostane nový klavír, kraj jej koupí napůl s městem

Královéhradecký kraj plánuje ve spolupráci se Statutárním městem Hradec Králové koupit nové koncertní křídlo pro Filharmonii Hradec Králové. Hudební nástroj od společnosti Petrof bude stát 3,8 milionu korun. Odborníci již křídlo vybrali, poskytnutí dotace na nákup schválili krajští zastupitelé, vedení města o tom rozhodně v květnu.

22.duben Omezení spojů a vyšší hygiena. Kraj v autobusové dopravě zavádí opatření kvůli koronaviru

V autobusech se v sobotu obnovuje odbavení cestujících

Od soboty 25. dubna budou autobusy opět otevírat přední dveře a řidiči cestující odbaví. Skončí tak dílčí mimořádné opatření, které Královéhradecký kraj spolu s dopravci přijal kvůli šíření onemocnění COVID-19. Cestující jsou nadále povinni dodržovat preventivní opatření. Četné kroky podnikli ve spolupráci s krajem také dopravci, takže cestování veřejnou dopravou je bezpečné.

21.duben Do likvidace kůrovcové kalamity kraj zapojil dobrovolné hasiče

Do likvidace kůrovcové kalamity kraj zapojil dobrovolné hasiče

Královéhradecký kraj nasadil do boje s kůrovcem další dotační nástroj. Na podporu těžby kůrovcového dřeva a následnou výsadbu lesních porostů dobrovolnými hasiči vyčlenil dva miliony korun. Žádosti o dotaci je možné podávat až do konce října.