Aktuality

17.duben Krajský úřad bude uzavřen pro veřejnost od 12. března

Krajský úřad 20. dubna obnoví úřední hodiny

V pondělí 20. dubna krajský úřad v Hradci Králové obnoví standardní úřední hodiny. Omezení zavedl 12. března z preventivních důvodů před šířením koronaviru. Na základě pokynu ministerstva zdravotnictví, který souvisí s pozitivním vývojem epidemie, nyní kraj opatření uvolňuje. Lidé se budou moci s úředníky sejít po předchozí telefonické domluvě. Při pohybu na úřadu budou ale muset dodržovat nezbytná hygienická pravidla.

17.duben Štefánikovka učí v UčíTelce neslyšící děti

Štefánikovka učí v UčíTelce neslyšící děti

Pedagogové z hradecké Štefánikovy školy pro děti s vadami sluchu úspěšně vstoupili do programu České televize UčíTelka. Živě tlumočí do českého znakového jazyka výukové bloky pro žáky prvního stupně základních škol, které každý den televize vysílá na programu ČT 2. Učitelé školy, kterou kraj zřizuje, tak umožnili ve spolupráci dramaturgií Zpravodajství České televize neslyšícím dětem živě sledovat tento vzdělávací projekt v době uzavření škol.

17.duben Nejen vlk škodí. Kraj kvůli útokům kormoránů či vyder pomůže chovatelům ryb

Nejen vlk škodí. Kraj kvůli útokům kormoránů či vyder pomůže chovatelům ryb

Radní Královéhradeckého kraje schválili další finanční podporu pro chovatele ryb v regionu. Přes 86 tisíc korun kraj pošle rybníkářům a jednotlivým organizacím Českého rybářského svazu, kterým způsobila škody vydra říční nebo kormorán velký. Královéhradecký kraj na náhradách za škody způsobených těmito chráněnými živočichy letos prozatím vyplatil přes 258 tisíc korun.

16.duben Kraj bude distribuovat ochranné pomůcky pro nemocnice a praktické lékaře

Na provoz ztrátových oddělení nemocnic kraj hodlá poslat 236 milionů korun

Královéhradecký kraj letos plánuje vyplatit svým nemocnicím vyrovnávací platby za plnění závazku veřejné služby v celkové výši 236 milionů korun. K již schváleným 140 milionům se přidá druhá část ve výši 96,2 milionu korun, kterou v pondělí schválila rada kraje. Tuto část platby musí ještě schválit krajské zastupitelstvo.

16.duben Včasnou likvidaci kůrovce hodlá kraj finančně motivovat

Na boj s kůrovcem kraj pošle majitelům lesů dalších 800 tisíc korun

Královéhradecký kraj hodlá v dalším kole dotačního programu podpořit vlastníky lesních pozemků, kteří se potýkají s následky kůrovcové kalamity. Na úhradu části nákladů na těžbu napadeného dřeva či výstavbu oplocenek kraj v dalším kole pošle 798 tisíc korun. Finanční podporu budou schvalovat ještě krajští zastupitelé.

16.duben Krkonošské gymnázium vybaví učebny nejmodernější technikou

Krkonošské gymnázium vybaví učebny nejmodernější technikou

Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola zmodernizuje učebny ve Vrchlabí, které se zaměří na e-learningovou a digitální výuku. Vybaveny budou novou technikou za 2 miliony korun. Škole se podařilo získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.