Aktuality

16.duben Krkonošské gymnázium vybaví učebny nejmodernější technikou

Krkonošské gymnázium vybaví učebny nejmodernější technikou

Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola zmodernizuje učebny ve Vrchlabí, které se zaměří na e-learningovou a digitální výuku. Vybaveny budou novou technikou za 2 miliony korun. Škole se podařilo získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

15.duben Zasedání krajského zastupitelstva se uskuteční 20. dubna

Zasedání krajského zastupitelstva se uskuteční 20. dubna

Rada Královéhradeckého kraje schválila konání 27. zasedání zastupitelstva, které se uskuteční 20. dubna za přítomnosti členů zastupitelstva na krajském úřadě. Původní termín zasedání 23. března byl zrušen z důvodu usnesení vlády, kterým nařídila distanční formu zasedání.

15.duben Královéhradecký kraj zajistí krajské kolo SOČky

Královéhradecký kraj zajistí krajské kolo SOČky

Ministerstvo školství doporučilo zrušit všechny jím vyhlašované soutěže pro žáky a studenty do konce školního roku a na jejich organizaci neposkytne finanční prostředky. Královéhradecký kraj proto organizačně a finančně zajistí konání krajského kola 42. ročníku soutěže ve Středoškolské odborné činnosti (SOČ) z vlastních prostředků.

14.duben Kraj určil pravidla pro motivaci pracovníků v dětských domovech

Kraj určil pravidla pro motivaci pracovníků v dětských domovech

Rada Královéhradeckého kraje schválila mimořádná pravidla pro odměňování pracovníků v dětských domovech, kteří by v případě uvalení karantény zůstali uzavřeni v zařízeních nebo se stali členy speciálních týmů, které by přímo pečovali o děti s pozitivním testem na COVID-19.

14.duben Začala fungovat Helplinka pro podnikatele

Začala fungovat Helplinka pro podnikatele

Centrum investic, rozvoje a inovací nabízí malým a středním podnikům podporu v poskytování informací v oblasti aktuálních dotačních titulů a možností financování související s Covid-19.

9.duben Královéhradecký kraj zásobuje dopravce pro boj s koronavirem

V autobusech a vlacích se obnovuje odbavení cestujících

Po Velikonocích budou autobusy opět otevírat přední dveře a řidiči cestující odbaví. Zároveň opět dojde k zavedení kontrol a možnosti zakoupení jízdného ve vlacích. V úterý 14. 4. tak končí toto dílčí mimořádné opatření, které Královéhradecký kraj spolu s dopravci přijal kvůli šíření onemocnění COVID-19. Cestující jsou nadále povinni dodržovat preventivní opatření.