Aktuality

7.duben Kraj připravuje digitální technickou mapu, zažádá o dotaci

Kraj připravuje digitální technickou mapu, zažádá o dotaci

Královéhradecký kraj připravuje projekt digitální technické mapy, která by měla sjednotit data o technických sítích a stavebních objektech na území kraje. Digitální technická mapa bude sloužit v oblasti územního plánování, stavebních řízení, projektantům, stavebníkům i široké veřejnosti. Radní schválili přípravu projektu a zpracovatele dokumentů nezbytných pro žádost o dotaci.

7.duben Ve Vrchlabí přibyde 34 lůžek v domově pro seniory

Ve Vrchlabí přibyde 34 lůžek v domově pro seniory

Královéhradecký kraj plánuje přístavbu domova pro seniory ve Vrchlabí. Nová budova rozšíří kapacitu zařízení o 34 lůžek. Kraj za stavbu zaplatí 80 milionů korun. Rada kraje schválila výběr zpracovatele projektové dokumentace, která by měla být hotová ještě letos.

6.duben Muzeum východních Čech v Hradci Králové se po dvou letech znovu otevřelo veřejnosti

Muzeum východních Čech v Hradci Králové zve návštěvníky na výstavy online

Muzeum východních Čech v Hradci Králové je sice v současné době pro veřejnost uzavřené, ale jako možnost udržet kontakt se svými návštěvníky, začalo nabízet virtuální prohlídky výstav online, prostřednictvím svých webových stránek. První zpřístupněnou výstavou je „Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole“. V příštích dnech budou přibývat další. Pro zájemce budou k dispozici odborné video přednášky, ale vzniknou i vzdělávací produkty pro školy.

6.duben Soutěž Vesnice roku je pro letošní rok zrušena

Soutěž Vesnice roku je pro letošní rok zrušena

Vyhlašovatelé letošního ročníku Vesnice roku 2020 po projednání se spoluvyhlašovateli soutěže a předsedajícími krajských hodnotitelských komisí, ke dni 1. dubna 2020 rozhodli o zrušení soutěže Vesnice roku 2020.

6.duben Ministerstvo zdravotnictví připravilo koronavirový manuál pro občany

Ministerstvo zdravotnictví připravilo koronavirový manuál pro občany

Vláda vyhlásila pro území České republiky nouzový stav z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2), který byl přidán na seznam nakažlivých onemocnění a jeho úmyslné šíření bude nově trestným činem. Předkládáme přehled toho, jak jednat a co je povoleno v rámci nouzového stavu dle platných mimořádných opatřeních.

3.duben Dobrovolníci z celého kraje začali vyrábět ochranné štíty

Dobrovolníci z celého kraje začali vyrábět ochranné štíty

V boji s pandemií COVID-19 bojuje, kdo může, a Královéhradecký kraj ustavičně hledá cesty, jak nakoupit nebo podpořit výrobu ochranných pomůcek, kterých je stále nedostatek. Kromě roušek začali dobrovolníci vyrábět pro lékaře a sestry i ochranné štíty. Pomocnou ruku nabídly firmy, školy i vězni.

3.duben Královéhradecký kraj podporuje vzdělávání dětí s poruchou autistického spektra i provoz poradenských center

Kraj podporuje vzdělávání dětí s poruchou autistického spektra i provoz poradenských center

Královéhradecký kraj se znovu zapojil do VII. ročníku osvětové kampaně na zvýšení povědomí o autismu Česko svítí modře. Vzhledem k celosvětové pandemii se omezil na symbolické rozsvícení modrého světla ve vestibulu krajského úřadu na Pivovarském náměstí. Královéhradecký kraj patří v rámci ČR ke krajům s procentuálně nejvyšším počtem lidí s poruchou autistického spektra (PAS).

3.duben V Královéhradeckém kraji vznikají nová odběrná místa. V odběrech na Covid-19 bude pokračovat i trutnovská nemocnice.

V kraji vznikají nová odběrná místa. V odběrech na Covid-19 bude pokračovat i trutnovská nemocnice

Pacienti s lékařským doporučením k otestování na Covid-19 budou moci od pondělí 6. dubna navštívit kteroukoliv krajskou nemocnici. Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje spouští od příštího týdne testování v Oblastní nemocnici Jičín a Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem. Provoz se v pondělí znovu obnoví také v testovacím stanu u trutnovské nemocnice a nadále fungují testovací místa v areálech Oblastní nemocnice Náchod a Nemocnice Rychnov nad Kněžnou.

3.duben Dopravci se připravují na plnění nejdražší krajské zakázky

Kraj pošle zálohy dopravcům

Královéhradecký kraj vyhoví žádostem dopravních společností a poskytne jim jednorázové zálohy na úhradu výpadku tržeb.