Aktuality

2.duben Královéhradecký kraj otevírá další data veřejnosti

Královéhradecký kraj otevírá další data veřejnosti

Královéhradecký kraj na webových stránkách zveřejnil další balík datových sad. Veřejnost tak bude mít nově přístup k informacím ze školství, veřejné dopravy či krajských příspěvkových organizací. Kraj zpřístupňuje takzvaná opendata od roku 2017.

2.duben Omezení spojů a vyšší hygiena. Kraj v autobusové dopravě zavádí opatření kvůli koronaviru

Královéhradecký kraj připravuje dotační program na ochranné prostředky pro dopravce

Ministerstvo dopravy ČR poskytne prostřednictvím svého dotačního programu na ochranné chemické prostředky a ochranné pomůcky pro veřejnou dopravu krajům a vybraným dopravcům sto milionů korun. Na Královéhradecký kraj v něm připadá zhruba půl druhého milionu. Následně kraj zveřejní vlastní dotační program určený dopravcům, kteří provozují veřejnou dopravu na území Královéhradeckého kraje.

2.duben Kraj získá 42 milionů korun na první etapu obchvatu Opočna

Kraj získá 42 milionů korun na první etapu obchvatu Opočna

Rada Královéhradeckého kraje schválila přijetí investiční dotace na rok 2020 od ministerstva průmyslu a obchodu ve výši téměř 41,8 milionu korun na probíhající výstavbu přeložky komunikace II/298 v rámci projektu Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice - Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v královéhradeckém regionu.

1.duben COVID-19 – jakou finanční podporu stát nabízí?

COVID-19 – jakou finanční podporu stát nabízí?

Jak podnikat v době šíření koronaviru? Jak podnikat poté? Jaké finanční i nefinanční podpůrné nástroje stát nyní nabízí? Jaké další dotace jsou ještě k dispozici? A kde najdu „Rozcestník podpory firem“ s pravidelně aktualizovanými informacemi? I na tyto otázky vám odpoví tým profesionálů agentury CzechInvest, a to v každém kraji a zdarma.

1.duben Kraj nakoupil 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID

Královéhradecký kraj uvolní 210 milionů korun na boj s koronavirem

Na nákup ochranných pomůcek, zajištění zdravotnického systému či sociálních služeb a na další výdaje v rámci krizového řízení kraj ze svého rozpočtu vyčlení 210 milionů korun. Mimořádné výdaje v souvislosti s koronavirovou epidemií včera odsouhlasila rada kraje. Ta současně schválila i přijetí 10 milionů korun, které na tyto účely poskytne ministerstvo financí.

31.březen Kraj chce nakoupit plicní ventilátory pro náchodskou nemocnici

Kraj chce nakoupit plicní ventilátory pro náchodskou nemocnici

Rada Královéhradeckého kraje projednala nákup plicních ventilátorů pro Oblastní nemocnici Náchod. Za jedenáct ventilátorů kraj hodlá zaplatit 5 milionů korun. Vedení kraje zároveň odsouhlasilo, že nákup proběhne kvůli zrychlení procesu v rámci jednacího řízení bez uveřejnění.

31.březen Kraj nabízí všem školám pomoc v online vzdělávání

Kraj nabízí všem školám pomoc v online vzdělávání

Královéhradecký kraj přichází s nabídkou podpory a pomoci pedagogům všech škol. Na webových stránkách ŠKOLY SOBĚ umisťuje výběr z nabídky online vzdělávacích materiálů a možnosti jednotného komunikačního prostředí. Prostřednictvím stránek chce kraj učitelům ulehčit jejich práci v době uzavření škol kvůli šíření koronaviru.

30.březen V kraji se do tiskařské výzvy zapojilo již 28 subjektů

V kraji se do tiskařské výzvy zapojilo již 28 subjektů

V Královéhradeckém kraji se k výzvě „Tiskne celé Česko“ připojilo celkem 28 subjektů. Dobrovolníci z řad žáků a pedagogů pomáhají s výrobou ochranných štítů pro zdravotníky bojující s nákazou COVID-19. Mezi nejvíce zapojené školy v kraji patří hradecká Střední škola a vyšší odborná škola aplikované kybernetiky.