Cestovní ruch

10.6.2019

Česko opět hledá svou excelentní destinaci

Projekt EDEN (European Destinations of Excellence), jehož hlavním cílem je podpora udržitelného cestovního ruchu ve státech Evropské unie, vyhlašuje další soutěžní ročník. Letošní téma se týká lázeňství a well-being turismu a také Česká republika hledá svého výherce.

4.3.2019

Konference Cykloturistika a aktivní dovolená

V rámci veletrhu Infotour a cykloturistika bude dne 8. 3. 2019 v Eliščině sále (KC Aldis Hradec Králové) probíhat konference o novinkách a plánech v oblasti cykloturistiky a aktivní turistiky v Královéhradeckém kraji. Pozvánku s podrobným programem naleznete v příloze.

27.11.2017

Nová výzva do Národního programu podpory cestovního ruchu

Rok 2018 - Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu. Podprogram cílí na podporu nové nebo rozvoj a zkvalitnění stávající doprovodné infrastruktury cestovního ruchu v regionech. Je zaměřen na projektové záměry cílené především na účastníky cestovního ruchu, tj. návštěvníky dané destinace a místa.

22.11.2017

Vítězem soutěže EDEN 2017 se staly Orlické hory a Podorlicko

Ve finále letošního ročníku soutěže EDEN tentokrát zazářily Orlické hory a Podorlicko, které získaly vítězný titul Excelentní evropské destinace s jedinečným kulturním produktem. Do soutěžního projektu Evropské komise se zapojily s produktem Zámky na Orlici – česká Loira. Ocenění vyzdvihlo destinaci na evropskou úroveň.

11.7.2017

Press trip novinářů ze Slovenska v Královéhradeckém kraji

Slovenští turisté projevují čím dál větší zájem o dovolenou v České republice, proto Královéhradecký kraj ve spolupráci s agenturou CzechTourism uspořádal press trip pro novináře ze Slovenska. Press trip byl zaměřen na téma Baroko a byl uspořádán ve dnech 6. – 8. 7. 2017. Během třech dnů navštívili novináři okolí Nového Města nad Metují, Broumovsko, Lázně Velichovky a zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou.