Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro zájemce o službyAktuality

Aktuality

18.12.2014

Střelba naslepo

Zavřete si oči a soustřeďte se jenom na zvuk! Až bude tón nejvyšší, střelte!“. Takové pokyny slyšeli návštěvníci TyfloCentra Hradec Králové, o.p.s., kteří navštívili Den otevřených dveří v hradecké Okružní ulici, ve čtvrtek 13. listopadu 2014, právě na Den nevidomých.

26.11.2014

Diakonie vydala příručky pro neformální pečovatele

Diakonie ČCE vydává další tři nové příručky z edice „Rady pro pečující“ v rámci projektu POMÁHÁME PEČOVAT. V roce 2013 v rámci projektu vydané Rady ošetřovatelské, Rady pro komunikaci a Rady sociálně-právní doplnily nyní Rady rehabilitační, Rady lékařské a Rady pro závěr života. Současně v rámci projektu vzniklo i DVD se sedmnácti nácvikovými videi a leták Pokyny pro začínající pečovatele. Všechny publikace i DVD je možné získat zdarma v regionálních pracovištích projektu. Jejich seznam je uveden na webovém portálu www.pecujdoma.cz. Zde je také možné si po registraci příručky stáhnout v elektronické podobě.

29.10.2014

Cena kvality pro Dům Žofie

Sociální služba azylový Dům Žofie byla vyhodnocena jako nejlepší sociální služba pro osoby ohrožené sociálním vyloučením v České republice.

13.10.2014

Pferda slaví 10 let!

Pferda – kdo to je? Pferda je sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením. Naše sdružení letos oslavilo desetileté výročí od založení a fungování.

18.9.2014

OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2013

Organizace Péče o duševní zdraví se v aktuálně vydávané výroční zprávě ohlíží za rokem 2013. Její služby za uplynulý rok využilo 619 lidí ze 170 východočeských měst a obcí, z toho 536 klientům byly poskytnuty více než 4 intervence. Průměrný počet intervencí na klienta a rok byl 16, což představovalo více než 20 000 hodin práce celkem. Řadě klientů tato pomoc pomohla zvládnout běžný život, vyhnout se hospitalizacím v psychiatrických zařízeních nebo se po hospitalizaci vrátit domů.