Aktuality

22.červenec Návštěvníci Hřebenovky mají nové rozhledy

Návštěvníci Hřebenovky mají nové rozhledy

Orlické hory obohatila desítka nových rozhleden, které se nacházejí po obou stranách česko-polské hranice. Projekt obnovy Hřebenovky se uskutečnil díky evropské dotaci ve výši tří milionů eur.

15.červenec 2 222 kilometrů za 111 hodin. Start nejdelšího cyklistického podniku v Česku se blíží

2 222 kilometrů za 111 hodin. Start nejdelšího cyklistického podniku v Česku se blíží

Start nejdelšího cyklistického podniku v Česku se nezadržitelně blíží. V rámci 9. ročníku Metrostav Handy Cyklo Maratonu se od 27. do 31. července po území České republiky budou prohánět profesionální i amatérští cyklisté. Jedinečnost tohoto nepřetržitého čtyřdenního závodu tkví nejen v jeho délce, kdy na závodníky čeká 2 222 kilometru, ale hlavně propojuje sportovní výkony zdravých a hendikepovaných sportovců, kdy je součástí každého z týmů jeden závodník se zdravotním postižením.

15.červenec Miliardový podpis pomůže důležitým investicím

Miliardový podpis pomůže důležitým investicím

Hejtman Martin Červíček podepsal smlouvu k investičnímu úvěru, který kraj hodlá čerpat na důležité projekty jako je výstavba nových pavilonů jičínské a rychnovské nemocnice, dostavba Domova U Biřičky nebo také druhá etapa modernizace Oblastní nemocnice Náchod.

14.červenec Milovníci železnice se o víkendu mohou svézt historickým vlakem

Milovníci železnice se o víkendu mohou svézt historickým vlakem

Klub přátel železnic Českého ráje za podpory Královéhradeckého kraje organizuje jízdy historickými vlaky. Jedinečný zážitek mohou zájemci spojit s dalšími výlety. V rámci Krkonošského parního víkendu historické vlaky poprvé pojedou od 16. do 19. července na trasách Vrchlabí - Rokytnice nad Jizerou a Turnov – Martinice v Krkonoších.

13.červenec Rozšíření a modernizace Domova U Biřičky má konkrétní podobu

Rozšíření a modernizace Domova U Biřičky má konkrétní podobu

Modernizace a dostavba Domova U Biřičky v Hradci Králové má konkrétní podobu. Krajští radní vybrali architektonickou studii, podle níž vyroste u hradeckého domova pro seniory nová budova, v níž bude celkem šest domácností po 20 klientech. Celková kapacita zařízení se po dokončení stavebních prací navýší na 400 klientů.

9.červenec Na otevření nové rozhledny můžete vyrazit veřejnou dopravou. Na Šerlich pojede více autobusů

O titul krajské stavby roku se utká 16 uchazečů

Královéhradecký kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové vyhlásil již 18. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2021. O vítězství se letos utká 16 nominovaných staveb, mezi kterými je například zrekonstruovaná kaple svatého Josefa ve Slavětíně, nový dopravní terminál v Jaroměři či rozhledna v Novém Hrádku.

9.červenec Podpora budování páteřní síť cyklotras bude pokračovat

Dotační program přeshraniční spolupráce mezi Českem a Polskem bude pokračovat

Členové monitorovacího výboru přeshraničního programu Interreg V-A ČR - Polsko podpořili celkem pět projektů s účastí partnerů z Královéhradeckého kraje, zejména v oblasti digitalizace či podpory přeshraniční spolupráce mezi oběma státy po pandemii covid-19, na které lze čerpat dotaci v celkovém objemu za zhruba 17,5 milionu korun. S blížícím se koncem současného dotačního programu současně vrcholí přípravy nového programu, ze kterého bude možno získat finanční prostředky v dalším období.

9.červenec Kraj hledá využití pro areál kláštera v Opočně

Kraj hledá využití pro areál kláštera v Opočně

Královéhradecký kraj řeší využití budov kapucínského kláštera v Opočně, které spadají do majetku kraje. S cílem spolupráce při oživení a obnově kláštera kraj oslovil vedení města Opočna, Univerzitu Karlovu v Praze a organizaci Nová síť.