Aktuality

30.září Královéhradecký kraj pokračuje ve spolupráci s Banskobystrickým krajem

Královéhradecký kraj pokračuje ve spolupráci s Banskobystrickým krajem

Hejtman Martin Červíček přijal pozvání na pracovní cestu do slovenského Banskobystrického kraje. Společně s již odcházejícím tamním hejtmanem Jánem Lunterem potvrdili nejen přátelské vztahy mezi oběma kraji, ale další pokračování rozvoje spolupráce v oblasti ekonomické, kulturní, v regionálním zemědělství, potravinářství a oblasti cestovním ruchu i s budoucím vedením kraje.

29.září ilustračka

Ve Dvoře Králové soutěžili hasiči v klasických disciplínách CTIF

Na stadionu ve Dvoře Králové nad Labem se sešlo 14 družstev, aby poměřily své síly v klasických disciplínách CTIF. Letos se konal už XIII. ročník mistrovství ČR v této disciplíně. Soutěžilo se ve dvou disciplínách, ve štafetě a v požárním útoku. Soutěž byla hodnocena podle soutěžního řádu mezinárodní hasičské soutěže v klasických disciplínách CTIF, kde každý člen týmu má přesně předepsané úkony, které provádí. Vítězství v kategorii mužů i v kategorii žen zůstalo v rukou dvou týmů, které standardně prokazují nejlepší výkony. V kategorii mužů se jednalo o družstvo mužů z HZS Královehradeckého kraje, v kategorii žen o závodnice z Pískové Lhoty.

26.září Kulturní organizace v regionu připravují události a workshopy na podporu kreativity

Kulturní organizace v regionu připravují události a workshopy na podporu kreativity

Krajské kulturní organizace uspěly v dotačním řízení Národního plánu obnovy a na podporu kreativního učení a další projekty získaly příspěvky v celkové výši přesahující 1,6 milionu korun. Divadlo Drak, Muzeum východních Čech nebo například Centrum uměleckých aktivit mají díky tomu v plánu od září 2022 do příštího roku nové tvůrčí programy.

23.září Bezpečnostní rada kraje jednala o epidemii, energiích i lesních požárech

Bezpečnostní rada kraje jednala o epidemii, energiích i lesních požárech

Aktuální epidemická situace v regionu je stabilizovaná – to je jeden ze závěrů dalšího jednání Bezpečnostní rady Královéhradeckého kraje. V kraji ve všední dny testy v průměru odhalí 180 nových případů, to se ale zásadním způsobem neprojevuje v nemocnicích, kde je v těchto dnech hospitalizováno méně jak pět desítek pacientů s covidem, většinou s mírnými příznaky nemoci.

23.září Začala stavba obchvatu Jaroměře

Začala stavba obchvatu Jaroměře

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo stavbu obchvatu Jaroměře. Budoucí přeložka silnice I/33 naváže na dálnici D11 a uleví tak městu a dalším obcím na této frekventované trase. Obchvat bude dlouhý 6,6 kilometru a vyjde na více jak 688 milionů korun. Termín dokončení ŘSD plánuje na rok 2024.

22.září Anketa o Nejúspěšnějšího sportovce roku má své vítěze

Anketa o nejúspěšnější krajské sportovce má své vítěze

Vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2021 se uskutečnilo 20. září v hradeckém kongresovém centru Aldis. Na oslavě sportu Královéhradeckého kraje si ceny a pamětní medaile převzali nejlepší sportovci, sportovní kolektivy, nejúspěšnější trenéři, mladí olympionici a sportovní osobnosti našeho regionu.

21.září ilustračka

Zájem o náhradní rodinnou péči podpořil Týden pěstounství

Královéhradecký kraj minulý týden pořádal ve spolupráci s městskými úřady a neziskovými a příspěvkovými organizacemi kraje Týden pěstounství. Bohatý program pro veřejnost a pěstounské rodiny se konal ve více jak 10 městech regionu v rámci osvětové kampaně Staň se náhradním rodičem.