Aktuality

14.květen V sídle kraje se jednalo o návratu lokomotivy Ringhoffer zpět do Jaroměře

V sídle kraje se jednalo o návratu lokomotivy Ringhoffer zpět do Jaroměře

Posun v příběhu akumulátorové lokomotivy Ringhoffer č. 2, kterou nedávno nechal vlastník, společnost Čepro, převézt z železničního muzea Výtopna v Jaroměři do Národního technického muzea v Chomutově, by mohl nastat díky jednání v sídle Královéhradeckého kraje. Hejtman Martin Červíček sezval k jednomu stolu zástupce obou stran, aby si nastavili podmínky spolupráce s hlavním cílem – dostat lokomotivu zpět do regionu. Právě kraj by v tom mohl sehrát důležitou roli.

13.květen Kraj rozděluje další kotlíkové dotace

Na výměnu kotlů půjde dvakrát víc peněz oproti plánu

Prostředky na takzvané kotlíkové dotace, tedy výměnu starých nevyhovujících kotlů na tuhá paliva za ekologičtější zdroje vytápění, se významně navýší. Alokace v aktuální třetí vlně vzroste o více než 56 milionů korun na celkových zhruba 114 milionů. Královéhradecký kraj tak může uspokojit dalších téměř 500 žadatelů o dotaci.

13.květen Opravy pevnosti Dobrošov přes zimu omezí netopýři

Po zimní pauze znovu pokračuje rekonstrukce dobrošovské pevnosti

Po téměř pěti měsících se znovu rozběhla oprava předválečné pevnosti Dobrošov na Náchodsku. Během listopadu loňského roku došlo k částečnému přerušení stavebních prací kvůli ochraně netopýrů. Od začátku rekonstrukce, která odstartovala v červnu 2019, se na revitalizaci pevnostního areálu prostavělo téměř 62 z plánovaných 79 milionů korun.

13.květen Kriminalita v Česku klesá. Možné budoucí nebezpečí je v kyberprostoru

Kriminalita v Česku klesá. Možné budoucí nebezpečí je v kyberprostoru

V sídle Krajského úřadu Královéhradeckého kraje se konalo první jednání Komise Rady Asociace krajů České republiky pro bezpečnost. Jejím předsedou je hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček. Členové komise se zabývali také vyhodnocením epidemické situace v souvislosti s nákazou covid-19 včetně výměny zkušenosti při boji s nemocí v jednotlivých krajích či vnitřní bezpečností České republiky.

10.květen Péči o památky v Královéhradeckém kraji podporují místní akční skupiny

Péči o památky v Královéhradeckém kraji podporují místní akční skupiny

Při obnově památek v Královéhradeckém kraji hrají důležitou roli místní akční skupiny (MAS). Díky společnostem zaměřeným na rozvoj venkova se podařilo v regionu podpořit péči o památkové objekty bezmála 32 miliony korun. Tyto dotační peníze od roku 2008 umožnily realizaci desítek projektů, mezi nimiž jsou například opravy hradů, zámků nebo kostelů.

7.květen Očkování v Královéhradeckém kraji zrychluje

Očkování v Královéhradeckém kraji zrychluje

V Královéhradeckém kraji už minimálně první dávku vakcíny proti covid-19 dostalo 196 tisíc osob. To je více jak 40 % z 450 tisíc obyvatel kraje starších 18 let. Očkování v kraji zrychluje v závislosti na větším množství vakcíny, které stát dodává v týdenních závozech. Tento týden do kraje dorazilo 30 480 dávek, o čtyři tisíce více než minulý týden.

7.květen Školy řeší nedostatek testů, mohou využít rezervy

Školy řeší nedostatek testů, mohou využít rezervy

Většina škol a školských zařízení v Královéhradeckém kraji vydrží se zásobami antigenních testů pro testování žáků do 16. května. Ředitelé škol, kterým testy chybí, si je mohou zajistit prostřednictvím krajského pracoviště Národního pedagogického institutu (NPI). Školy budou moci žáky také testovat PCR testy, na které vláda schválila dotace.

7.květen Kraj plánuje rozvoj v dalším období

Kraj plánuje rozvoj v dalším období

Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje (RSK), jejímž cílem je napomáhat regionálnímu rozvoji a spolupráci partnerů v této oblasti, podporovat absorpční kapacitu regionu a efektivní čerpání a cílení podpory z evropských a národních zdrojů, se sešla na svém 20. zasedání.