Aktuality

23.červen Královéhradecký kraj ocenil dobrovolníky pečující o památky

Královéhradecký kraj ocenil dobrovolníky pečující o památky

Královéhradecký kraj ocenil dobrovolníky, kteří pečují a opravují historické památky v regionu. Cenu za příkladnou obnovu architektonického dědictví či popularizační činnost získaly: spolek Přátelé Markvarticka, Římskokatolická farnost Nová Paka a Společnost železniční výtopna Jaroměř. Během slavnostního udílení cen byly předány také Pamětní plakety za péči o válečné hroby Ministerstva obrany ČR.

23.červen Archeologové ukázali nálezy z Opočna

Archeologové ukázali nálezy z Opočna

V trase budované druhé části opočenského obchvatu stále probíhá záchranný archeologický průzkum. Při něm se podařilo na břehu Zlatého potoka nalézt pozůstatky germánské osady z druhého století našeho letopočtu. Kromě několika chat se zde nacházela i pec na tavení železa. Nálezy představila zájemcům, mezi kterými byl i náměstek hejtmana Pavel Bulíček, archeoložka rychnovského muzea Martina Beková.

23.červen Odstartoval 14. ročník výstavy Má vlast cestami proměn

Odstartoval 14. ročník výstavy Má vlast cestami proměn

Strahovský klášter premonstrátů hostil slavnostní zahájení 14. ročníku unikátní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova. Hlavním partnerem letošního ročníku je Královéhradecký kraj.

22.červen Tři desítky mediků získají krajská stipendia

Kraj pošle šest milionů na stipendia pro mediky

Krajští zastupitelé schválili poskytnutí šestimilionové dotace Zdravotnickému nadačnímu fondu Královéhradeckého kraje. Je určena na stipendijní program, který pomáhá zlepšit personální situaci v krajském zdravotnictví.

22.červen Silničáři v Rychnově mají nové dílny a garáže

Silničáři v Rychnově mají nové dílny a garáže

Provoz cestmistrovství společnosti ÚDRŽBA SILNIC Královéhradeckého kraje v Rychnově nad Kněžnou je nyní úspornější díky dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Za přispění těchto prostředků stojí v areálu nová budova garáží, dílen a skladovacích prostor včetně kanceláře pro pracovníky materiálně technického zabezpečení (MTZ). Úpravami prošla také zachovaná část budovy.

21.červen
Datový portál KHK slaví další úspěch

Datový portál KHK slaví další úspěch

Datový portál Královéhradeckého kraje ocenilo Ministerstvo vnitra ČR za projekt Datový katalog otevřených dat a Datový portál KHK. Cenu ministerstva vnitra za inovaci ve veřejné správě pro rok 2021 převzal na 14. ročníku soutěže náměstek Pavel Bulíček spolu s realizačním týmem. Datový portál nově patří mezi nejinovativnější krajské projekty v Čechách.

20.červen Královéhradecký kraj pošle na Ukrajinu trvanlivé potraviny za 700 tisíc korun

Královéhradecký kraj pošle na Ukrajinu trvanlivé potraviny za 700 tisíc korun

Královéhradecký kraj pokračuje v podpoře partnerského ukrajinského regionu Zakarpatská oblast. Zastupitelé v pondělí schválili další pomoc v podobě 700 tisíc korun na nákup trvanlivých potravin. Je to již třetí humanitární pomoc, která od začátku března z kraje míří na válkou postiženou Ukrajinu.

20.červen Hejtman ocenil starosty za dlouholetou práci v samosprávách

Hejtman ocenil starosty za dlouholetou práci v samosprávách

Rada kraje v čele s hejtmanem Martinem Červíčkem ocenila Medailí hejtmana Královéhradeckého kraje 40 starostů a starostek našeho regionu dlouhodobě působících ve svých funkcích. Slavnostní akt se uskutečnil v sále zastupitelstva v sídle krajského úřadu na hradeckém Pivovarském náměstí.