Aktuality

10.listopad Od 12. prosince se ve východních Čechách zvýší ceny jízdného

Od 12. prosince se ve východních Čechách zvýší ceny jízdného

Královéhradecký a Pardubický kraj od 12. prosince změní ceník jízdného ve veřejné regionální dopravě. Hlavním důvodem změny je snaha nepřistupovat k plošnému omezování autobusových a vlakových spojů v obou regionech. Kraje tím také reagují na zdražování vstupů v čele s vývojem cen pohonných hmot a dalších provozních nákladů.

9.listopad Regionální setkání pro obce přilákala více jak 130 účastníků

Regionální setkání pro obce přilákala více jak 130 účastníků

Regionální stálá konference ve spolupráci s Královéhradeckým krajem a Centrem investic, rozvoje a inovací (CIRI) pořádaly pro zástupce obcí a regionální partnery již 7. ročník workshopů na téma „Rozvoj obcí a regionů“. Letošních setkání, která byla zaměřena na aktuální informace z oblasti regionálního rozvoje, strategického plánování a dotační politiky, přilákala více jak 130 účastníků.

8.listopad Známe nejlepší logické olympioniky

Známe nejlepší logické olympioniky

Dne 5. listopadu 2021 se v budově Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové uskutečnilo krajské kolo již 14. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 153 regionálně nejúspěšnějších soutěžících, kteří v základním kole obstáli v konkurenci 2 898 dětí z celého Královéhradeckého kraje.

8.listopad Krajský úřad hostil konferenci koloristů

Krajský úřad hostil konferenci koloristů

Centrum investic, rozvoje a inovací (CIRI) pořádalo ve spolupráci se Spolkem chemiků a koloristů Pardubice 53. celostátní koloristickou konferenci. Dvoudenní akci konanou pod záštitou prvního náměstka hejtmana Pavla Bulíčka hostil sál krajského zastupitelstva v Hradci Králové. Mezi vystupujícími nechyběli ani hosté ze zahraničních univerzit, laboratoří a výzkumných institucí zaměřených na vývoj nových produktů a technologií.

8.listopad Královéhradecký kraj zve na semináře Kotlíkové dotace 2022

Královéhradecký kraj zve na semináře Kotlíkové dotace 2022

Královéhradecký kraj pořádá pro vlastníky nebo spoluvlastníky rodinného domu, bytového domu nebo rekreačního objektu semináře Kotlíkové dotace 2022, na kterých se zájemci o dotaci dozvědí vše k procesu podávání žádostí a dále mohou využít i metodickou pomoc s vyplňováním žádosti o dotaci.

5.listopad Královéhradecký kraj zčervenal vlčími máky

Královéhradecký kraj zčervenal vlčími máky

V budově krajského úřadu a na stovkách míst po celém Česku si mohou lidé až do 30. listopadu pořídit kvítek vlčího máku u příležitosti mezinárodního svátku Dne válečných veteránů a vzdát tak úctu lidem, kteří na válečných frontách i v novodobých konfliktech bojovali za svobodu a demokracii.

5.listopad Autorské právo: praktik vs. Právník

Autorské právo: praktik vs. právník

Královéhradecký kraj pořádá 10. listopadu seminář Jak se vyhnout problémům s autorským zákonem aneb Neplaťte zbytečně statisíce. Dopolední část začíná v 9 hodin a je určena pedagogickým pracovníkům základních a středních škol. Odpoledne od 15 hodin proběhne praktická přednáška pro zájemce z řad veřejnosti, žáků a studentů na stejné téma. Obě části semináře se konají v budově krajského úřadu v sále zastupitelstva.

4.listopad Aktuální stav pandemie vyhodnotila pracovní skupina krizového štábu

Aktuální stav pandemie vyhodnotila pracovní skupina krizového štábu

Kromě každodenní spolupráce všech subjektů, které se na zvládání pandemie covid-19 za koordinace kraje doposud podílejí, svolal dnes hejtman Martin Červíček jednání stálé pracovní skupiny krizového štábu Královéhradeckého kraje. Tématem jednání bylo mimo jiné vyhodnocení aktuálního stavu pandemie, připravenost nemocnic, koordinace zdravotní péče v kraji a aktuální stavy ve školách a sociálních zařízeních kraje.