Aktuality

11.leden Optimalizace středního školství: kraj upravuje nabídku vyučovaných oborů

Strategické záměry se týkají pěti krajských škol

Krajští radní schválili strategické záměry v oblasti školství, které se týkají pěti škol zřizovaných Královéhradeckým krajem. Ve školním roce 2022/23 hořická zemědělská akademie uvolní prostory v Lázních Bělohrad pro teoretickou výuku oborů novopacké Střední školy gastronomie a služeb. Ve stejném roce průmyslová škola Otty Wichterleho uvolní prostory v Červeném Kostelci pro některé obory trutnovské zdravotnické školy. A od školního roku 2023/24 novoměstská průmyslová škola ukončí výuku v areálu v Opočně.

11.leden Kraj připravil dotační programy za více než 140 milionů korun. Novinkou je podpora venkovských prodejen

Na podporu malých prodejen v kraji míří téměř dva miliony korun

Ke čtyřem desítkám provozovatelů malých prodejen míří finanční podpora za téměř dva miliony korun. Královéhradecký kraj tyto finanční prostředky získal prostřednictvím dotačního programu ministerstva průmyslu a obchodu Obchůdek 2021+. Finanční podporu získají provozovatelé prodejen například ve Velkém Vřešťově, Bohuslavicích nad Metují či Chvalči.

10.leden V Náchodě vyrostlo nové chráněné bydlení

V Náchodě vyrostlo nové chráněné bydlení

Šest klientů rokytnického Domova na Stříbrném vrchu se přestěhuje do nového chráněného bydlení v Náchodě. Rodinný dům s komunitní domácností postavil Královéhradecký kraj s pomocí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

7.leden Začne stavba druhé části obchvatu Opočna

Začne stavba druhé části obchvatu Opočna

Výstavba druhé etapy přeložky silnice II/298, jíž se dokončí obchvat města Opočna, by měla začít nejpozději v únoru. Zakázku v hodnotě téměř 219 milionů korun vysoutěžily společnosti M-SILNICE a EUROVIA. Stavba má trvat tři roky a propojí první část obchvatu od kruhové křižovatky U Jordánku s výpadovkou na Třebechovice pod Orebem a Hradec Králové.

6.leden Výjezdová základna v Temném Dole zkrátí dojezdy záchranářů do horských oblastí

Výjezdová základna v Temném Dole zkrátí dojezdy záchranářů do horských oblastí

Lidé ve východní části Krkonoš se dočkají rychlejší pomoci záchranářů díky nové výjezdové základně v Temném Dole na Trutnovsku. Královéhradecký kraj zde vybudoval novou stanici spolu se školicím centrem, které bude sloužit všem složkám IZS. Přestavba nových objektů probíhala od jara 2020 a kraj za ně zaplatil přes 43 milionů korun.

5.leden
Královéhradecký kraj a Centrum investic rozvoje a inovací pořádá již 7. ročník konference Příležitosti pro region

Královéhradecký kraj a Centrum investic, rozvoje a inovací pořádá již 7. ročník konference Příležitosti pro region

Královéhradecký kraj a Centrum investic, rozvoje a inovací pořádá již 7. ročník konference Příležitosti pro region, která se uskuteční 20. ledna 2022 od 10 do 15 hodin v Hradci Králové v EA Hotelu Tereziánský dvůr. V případě zhoršení epidemické situace konference proběhne v online prostředí. O případné změně budeme informovat na webových a facebookových stránkách kraje.