Aktuality

3.leden V Nové Pace bude o víkendu očkovat mobilní očkovací tým

V Nové Pace bude o víkendu očkovat mobilní očkovací tým

V hlavní budově autobusového nádraží v Nové Pace bude o víkendu 8. a 9. ledna očkovat mobilní očkovací tým. Zájemci budou moci přijít v sobotu mezi 10. a 17. hodinou a v neděli mezi 9. a 17. hodinou a nechat si aplikovat vakcínu proti covidu-19 bez předchozí registrace.

3.leden Unikátní soubor obrazů Slatinský rok bude vystavený už letos

Unikátní soubor obrazů Slatinský rok bude vystavený už letos

Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou pořídilo do svých sbírek unikátní kolekci obrazů Miloslava Holého nazvanou Slatinský rok. Malíř v ní na dvanácti plátnech zaznamenal změnu krajiny v průběhu roku okolo Slatiny nad Zdobnicí. Muzeum za sbírku zaplatilo 1,4 milionu korun.

30.prosinec První miminka roku 2019 dostanou dar

Kraj obdaruje první novorozence

Hejtman Královéhradeckého kraje tradičně předá maminkám prvních dětí narozených v novém roce finanční dar. Pět tisíc korun získá první holčička a první chlapeček, kteří se v roce 2022 narodí na území Královéhradeckého kraje bez ohledu na to, v kterém zdravotnickém zařízení přijdou na svět.

29.prosinec Na Pivovarském náměstí vlaje litevská vlajka

Na Pivovarském náměstí vlaje litevská vlajka

K připomínce 100 let od navázání diplomatických styků mezi Litvou a Československem se připojil také Královéhradecký kraj. Stožár před sídlem krajského úřadu v Hradci Králové tak na jeden den ozdobila litevská vlajka.

28.prosinec Česko-polská spolupráce v oblasti školství pokračuje

Česko-polská spolupráce v oblasti školství pokračuje

V příštím roce plánuje Královéhradecký kraj uskutečnit v rámci spolupráce s Dolnoslezským vojvodstvím další česko-polské projekty v oblasti školství. Zástupci obou partnerů se ve druhé polovině prosince sešli na půdě Střední průmyslové školy a Střední odborné školy ve Dvoře Králové nad Labem, aby naplánovali pracovní setkání ředitelů i žáků vybraných středních škol, kybernetické cvičení Cybertron a různé sportovní akce.

28.prosinec Nových případů covid-19 v kraji mezitýdně znovu ubylo

Nových případů covid-19 v kraji mezitýdně znovu ubylo

Epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji v posledních týdnech zpomaluje. V uplynulých sedmi dnech přibylo 2 154 nových případů nákazy covid-19, o týden dříve testy za stejnou dobu prokázaly 3 491 nově nakažených.

27.prosinec I v dalším roce bude Hradcem zvonit Augustin

I v dalším roce bude Hradcem zvonit Augustin

Zvonění na zvon Augustin, který je umístěný v Bílé věži na Velkém náměstí v Hradci Králové se stalo tradiční událostí, slýchat jej je možné během významných dnů a svátků. Stejné to bude i v příštím roce, radní v prosinci schválili rozvrh zvonění, které si může zblízka užít také veřejnost v rámci speciální návštěvy Bílé věže.

23.prosinec Očkovací a odběrová místa během svátků omezí provoz

Očkovací a odběrová místa během svátků omezí provoz

Během vánočních svátků, 31. prosince a 1. ledna očkovací místa v nemocnicích omezí provoz. Vánoční volno se dotkne i všech odběrových míst pro testování na covid-19, a to 25. prosince a 1. ledna. Během pracovních dnů mezi svátky budou až na výjimky očkovací místa v provozu.

22.prosinec České dráhy objednaly moderní elektrické jednotky RegioPanter

České dráhy objednaly moderní elektrické jednotky RegioPanter

České dráhy objednaly od skupiny Škoda Transportation dalších 31 třívozových elektrických jednotek z rodiny RegioPanter. Nové soupravy zamíří také do Královéhradeckého kraje. Nabídnou bezbariérové cestování, palubní Wi-Fi síť a další služby, které cestující v současných vlacích očekávají. České dráhy budou zajišťovat osobní železniční dopravu v Královéhradeckém kraji v dalších deseti letech. Nová smlouva začala platit s prosincovou změnou jízdních řádů. Na základě ní kraj objedná 58 milionů vlakokilometrů za 9,3 miliardy korun, které bude financovat spolu se státem.

22.prosinec Část klientů dvorského domova pro seniory se na čas přestěhuje kvůli rekonstrukci koupelen

Část klientů dvorského domova pro seniory se na čas přestěhuje kvůli rekonstrukci koupelen

Na začátku příštího roku by měla začít kompletní rekonstrukce koupelen krajského Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem. Potřeba investice vznikla v důsledku rozsáhlé havárie potrubí v budově. Za stavební práce Královéhradecký kraj zaplatí více jak 19 milionů korun. Další položkou projektu bude také stěhování a zajištění ubytování pro část klientů domova.