Aktuality

22.prosinec Část klientů dvorského domova pro seniory se na čas přestěhuje kvůli rekonstrukci koupelen

Část klientů dvorského domova pro seniory se na čas přestěhuje kvůli rekonstrukci koupelen

Na začátku příštího roku by měla začít kompletní rekonstrukce koupelen krajského Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem. Potřeba investice vznikla v důsledku rozsáhlé havárie potrubí v budově. Za stavební práce Královéhradecký kraj zaplatí více jak 19 milionů korun. Další položkou projektu bude také stěhování a zajištění ubytování pro část klientů domova.

20.prosinec Nový domov důchodců vyrůstá v Krkonoších

Nový domov důchodců vyrůstá v Krkonoších

V Žacléři pokračuje stavba nového domova důchodců. Prvotní projekt rekonstrukce bývalé ubytovny musel být přehodnocen kvůli stavebně-technickému stavu původního objektu. Stavba má být dokončena příští rok v létě.

17.prosinec Nový úsek dálnice D11 z Hradce do Jaroměře uleví přetížené silnici I/33

Nový úsek dálnice D11 z Hradce do Jaroměře uleví přetížené silnici I/33

Ředitelství silnic a dálnic ČR dnes otevřelo nový úsek dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří na Náchodsku. Přes 22 kilometrů dlouhý úsek odvede dopravu z přetížené tranzitní silnice I/33 z Hradce Králové směrem na Náchod a Polsko. Díky novému dálničnímu úseku bude také pohodlnější cesta do Krkonoš. Stavba začala v roce 2018 a stála 4,2 miliardy korun.

17.prosinec Epidemie koronaviru v kraji nadále zpomaluje

Epidemie koronaviru v kraji nadále zpomaluje

Sedmidenní nárůst nových případů covid-19 v Královéhradeckém kraji se znovu snížil. Za posledních sedm dní zde testy potvrdily 4 040 případů nákazy, minulý týden to bylo 4925 případů. V regionu zdravotníci nadále očkují v průměru pět tisíc dávek vakcíny denně, dohromady podali už téměř 773 tisíc dávek.

17.prosinec Pozorování Slunce z úpické hvězdárny bude atraktivnější

Pozorování Slunce z úpické hvězdárny bude atraktivnější

Kraj má v plánu vybudovat ve Hvězdárně v Úpici návštěvnické a odborné astronomické centrum na pozorování Slunce. Radní Královéhradeckého kraje schválili podání žádosti o dotaci v rámci výzvy ministerstva pro místní rozvoj na podporu cestovního ruchu. Celkové náklady dosáhnou na 3,5 milionu korun.

16.prosinec Očkování dětí v Královéhradeckém kraji nabídnou i některé nemocnice

Očkování dětí v Královéhradeckém kraji nabídnou i některé nemocnice

Tři nemocnice v Královéhradeckém kraji se připravují na očkování dětí od 5 do 11 let. Bude se jednat o alternativu k očkování u dětských praktických lékařů. V centrálním registračním systému pro očkování tak přibyde možnost registrace na očkování dítěte od 5 do 11 let ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, Oblastní nemocnici Trutnov a Oblastní nemocnici Náchod.

16.prosinec Vítězný návrh výstavby chráněného bydlení v Nové Pace je z dílny pražského studia

Vítězný návrh výstavby chráněného bydlení v Nové Pace je z dílny pražského studia

Královéhradecký kraj zná vítěze návrhu architektonické soutěže o výstavbu chráněného bydlení v Nové Pace pro klienty sociálních služeb. Hodnotící komise složená ze zástupců kraje a odborné veřejnosti, nominované Českou komorou architektů, vyhodnotila z celkem šesti uchazečů jako nejlepší návrh pražského studia NEUHÄUSL HUNAL s.r.o.

15.prosinec Kraj se intenzivně připravuje na období 2021+

Kraj se intenzivně připravuje na období 2021+

Regionální stálá konference (RSK), jíž předsedá hejtman Královéhradeckého kraje, se sešla na svém již 21. zasedání. Věnovala se výzvám a možnostem nového programového období.

15.prosinec Kraj začal pomáhat chovatelům s ochranou stád před vlkem

Kraj začal pomáhat chovatelům s ochranou stád před vlkem

Královéhradecký kraj vyplatil chovatelům první dvě dotace ve výši přes půl milionu korun na vybudování plotů proti vlkům. Individuálními dotacemi kraj kompenzuje výpadek státních peněz a na podporu budování pasivní obrany proti útokům predátorů vyčlenil tři miliony korun. Jinou možnost příspěvku na pomoc v boji s vlkem v současné chvíli chovatelé nemají.