Aktuality

15.prosinec Debata hodnotila směřování Evropské unie

Debata hodnotila směřování Evropské unie

Eurocentrum Hradec Králové společně s Univerzitou Hradec Králové a Politologickým klubem Univerzity Hradec Králové uspořádalo debatu s občany pod názvem „Evropa dnes a zítra: Pohled na EU z Královéhradeckého kraje“ o budoucím směřování Evropské unie. Na názory občanů reagovali hosté z Univerzity Hradec Králové, Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové a Královéhradeckého kraje.

14.prosinec Kateřina Siniaková převzala Medaili Královéhradeckého kraje I. stupně

Kateřina Siniaková převzala Medaili Královéhradeckého kraje I. stupně

Úspěšná tenistka Kateřina Siniaková získala za mimořádné sportovní úspěchy a reprezentaci kraje a České republiky Medaili Královéhradeckého kraje I. stupně. Ocenění si měla rodačka z Hradce Králové převzít během slavnostního galavečeru společně s dalšími osobnostmi, jeho pořádání však kraj musel kvůli epidemické situaci odložit.

13.prosinec Očkovat děti od 5 do 11 let budou v Královéhradeckém kraji dětští praktici

Očkovat děti od 5 do 11 let budou v Královéhradeckém kraji dětští praktici

V Královéhradeckém kraji budou děti od 5 do 11 let očkovat pouze praktičtí lékaři pro děti a mládež. Rodiče proto nebudou muset své děti nikde registrovat jako v případě očkovacích míst, ale domluví se pouze s jejich dětským lékařem. Samotné očkování dětí od 5 do 11 let by v kraji mělo začít v lednu 2022.

10.prosinec Ve všech okresech Královéhradeckého kraje epidemie koronaviru zpomalila

Ve všech okresech kraje epidemie koronaviru zpomalila

Epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji mírně zpomalila. Za posledních sedm dní zde testy potvrdily 4 929 nových případů nákazy covidem-19. Minulý týden za stejnou dobu přibylo 5 470 případů. Nadále se zvyšuje zájem o očkování, kdy zdravotníci za poslední měsíc aplikovali přes 91 tisíc dávek vakcíny.

10.prosinec Změna jízdního řádu potěší běžkaře v Orlických horách

Změna jízdního řádu potěší běžkaře v Orlických horách

V neděli 12. prosince 2021 vstoupí v platnost celostátní změna jízdních řádů železniční i autobusové dopravy. V Královéhradeckém kraji je její součástí také novinka, která potěší návštěvníky Orlických hor. Chronické problémy s parkováním osobních vozidel na hřebenech pomůže řešit „kyvadlová“ autobusová doprava.

10.prosinec V regionu začínají vánoční koncerty

V regionu začínají vánoční koncerty

Královéhradecký kraj Vás srdečně zve na vánoční koncert do kostela sv. Jakuba Většího v Jičíně a na Vánoční hudební nadílku pro děti i dospělé v Městské knihovně v Hradci Králové.

8.prosinec V Rychnově nad Kněžnou bude očkovat mobilní očkovací tým

V Rychnově nad Kněžnou bude očkovat mobilní očkovací tým

V rychnovském společenském centru bude v pondělí a úterý 13. a 14. 12. a poté v sobotu a neděli 18. a 19. 12. očkovat mobilní očkovací tým. Zájemci budou moci přijít bez registrace a nechat si aplikovat první nebo posilující dávku vakcíny.