Aktuality

7.prosinec Omezení spojů a vyšší hygiena. Kraj v autobusové dopravě zavádí opatření kvůli koronaviru

Od 12. prosince pojede veřejná doprava podle nových jízdních řádů

V neděli 12. prosince 2021 začnou platit nové jízdní řády pro železniční a autobusovou veřejnou dopravu. Cestující se mohou těšit například na více přímých vlakových spojů z Broumovska a Náchodska do Hradce Králové nebo prodloužení trasy spěšných vlaků z krajské metropole přes Trutnov až do Svobody nad Úpou. V autobusové dopravě čeká cestující a turisty například posílení spojů v Orlických horách, které ulehčí parkovacím kapacitám na Šerlichu.

7.prosinec Očkovací maraton v trutnovském UFFU

Očkovací maraton v trutnovském UFFU

Město Trutnov ve spolupráci s mobilním očkovacím týmem trutnovské nemocnice a VZP pořádají o víkendu 10. až 12. prosince akci s názvem Očkovací maraton. Zdravotníci budou očkovat plných 50 hodin v kuse. Chtějí tak zpřístupnit vakcínu co největšímu počtu lidí. Přijít mohou všichni registrovaní i neregistrovaní zájemci o první či třetí dávku vakcíny.

7.prosinec Rada schválila rozpočet na rok 2019, rozhodne o něm zastupitelstvo

Rozpočet kraje na rok 2022 bude schodkový

Krajský rozpočet na příští rok počítá se schodkem ve výši 420 milionů korun. Na straně příjmů se počítá s částkou 5115,5 milionu korun. Výdaje mají dosáhnout 5535,5 milionu. Rozpočet dnes schválilo krajské zastupitelstvo.

6.prosinec Barevné domky Hajnice projdou modernizací za téměř 148 milionů korun

V objektech sociálních služeb se zvýší komfort při pohybu handicapovaných osob

Osm investičních projektů zajistí bezbariérový pohyb v budovách tří příspěvkových organizací poskytující sociální služby. Jedná se zejména o pořízení schodišťových plošin sloužících bezproblémovému pohybu vozíčkářů, stavební úpravy před vstupem do objektu či zajištění bezbariérovosti jednotlivých sociálních zařízení. Celkové náklady na tyto projekty se odhadují na více jak šest milionů korun.

3.prosinec V Královéhradeckém kraji se chystají desítky adventních akcí a trhů

Kraj podpoří řemeslníky, na které dopadly vládní restrikce

Kvůli protipandemickým opatřením přišlo o možnost prezentovat své řemeslo a prodávat výrobky téměř 80 řemeslníků z Královéhradeckého kraje a širšího regionu. Tento krok může být pro některé z nich dokonce likvidační. Královéhradecký kraj proto přišel s iniciativou, jak zajistit výrobkům určeným pro adventní trhy alespoň částečný odbyt. Obrátil se na zřizované organizace s výzvou, aby napřímo oslovily zvolené výrobce a dojednaly nákup zboží.