Aktuality

3.prosinec Portál Data KHK získal významné ocenění

Portál Data KHK získal významné ocenění

Vítězství v soutěži o nejzajímavější projekt elektronizace veřejné správy v ČR – Egovernment The Best 2021 – ICZ si v kategorii krajských projektů připsal portál Královéhradeckého kraje „Data KHK“. Ocenění předal vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci České republiky Vladimír Dzurilla.

2.prosinec Hejtman požádal zdravotníky působící mimo nemocnice o pomoc

Hejtman požádal zdravotníky působící mimo nemocnice o pomoc

V návaznosti na zvýšený počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19, ale i na rostoucím zájmu veřejnosti o testování a očkování stoupá také pracovní nasazení zdravotníků v nemocnicích. Hejtman Martin Červíček proto v dopise požádal zdravotníky působící mimo nemocniční zdravotnická zařízení o pomoc.

2.prosinec Březhrad má lavičku Julia Grégra

Březhrad má lavičku Julia Grégra

Lavička Julia Grégra v Březhradu připomíná odkaz slavného rodáka, obrozence, zakladatele Národních listů a spoluzakladatele Národní strany svobodomyslné (takzvaných mladočechů). Jejího slavnostního odhalení se ujal mimo jiné první náměstek hejtmana Pavel Bulíček a primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Součástí kulturního programu byla i malá výstava o významné osobnosti našich dějin, od jejíhož narození letos uplynulo 190 let.

1.prosinec Novým ředitelem krajského úřadu bude Miroslav Vrba

Novým ředitelem krajského úřadu bude Miroslav Vrba

Novým ředitelem Krajského úřadu Královéhradeckého kraje bude jmenován Miroslav Vrba. Na pozici vystřídá odcházející ředitelku Ivanu Křečkovou, která úřad vede od zřízení krajů v roce 2000. Miroslav Vrba na krajském úřadu působí 21 let, v současnosti jako vedoucí organizačního a právního odboru.

30.listopad Obchvat Domašína za 116 milionů korun začal sloužit řidičům

Obchvat Domašína za 116 milionů korun začal sloužit řidičům

Nový obchvat Domašína se dnes slavnostně otevřel motoristům. Přeložka silnice II/321 na území obce Černíkovice na Rychnovsku odvádí dopravu z její místní částí Domašín mimo zastavěné území. Stavební práce na dvoukilometrovém obchvatu vyšly na 116 milionů korun včetně DPH.

30.listopad Nemocnice v kraji hospitalizují 289 pacientů s covidem-19

Nemocnice v kraji hospitalizují 289 pacientů s covidem-19

Ve všech nemocnicích v Královéhradeckém kraji se aktuálně léčí 289 pacientů s covidem-19, z nichž 55 vyžaduje intenzivní péči zdravotníků. Vedle toho nemocnice v posledních dnech zaznamenávají také zvýšenou zátěž na akutní péči nesouvisející s covidem-19.

30.listopad Kraj navyšuje kapacitu testování v jičínské a rychnovské nemocnici

Kraj navyšuje kapacitu testování v jičínské a rychnovské nemocnici

Odběrová místa pro testování na covid-19 v Královéhradeckém kraji navyšují kapacity. Na odběrových stanovištích v areálech nemocnic v Jičíně a Rychnově nad Kněžnou bude od tohoto týdne působit nově mobilní tým společnosti GHC Genetics. Nabídne testování ve vybraných dnech od 13 do 17 hodin, a to bez nutnosti předchozí registrace.

29.listopad Online konference: Na charakteru záleží

Online konference: Na charakteru záleží

Královéhradecký kraj pořádá 1. prosince konferenci Na charakteru záleží, která se vzhledem k současné epidemické situaci uskuteční online. Nabídne témata etické výchovy, výchovy charakteru nebo třeba pohled mladé generace na odkaz Václava Havla. Součástí harmonogramu je i panelová diskuze s odborníky v oblasti vzdělávání a morálky.