Covidové zpravodajství

7.5.2021

Očkování v Královéhradeckém kraji zrychluje

V Královéhradeckém kraji už minimálně první dávku vakcíny proti covid-19 dostalo 196 tisíc osob. To je více jak 40 % z 450 tisíc obyvatel kraje starších 18 let. Očkování v kraji zrychluje v závislosti na větším množství vakcíny, které stát dodává v týdenních závozech. Tento týden do kraje dorazilo 30 480 dávek, o čtyři tisíce více než minulý týden.

30.4.2021

V kraji je očkována už téměř čtvrtina obyvatel

První dávku očkování proti covid-19 v Královéhradeckém kraji dostalo už 119 tisíc osob, tedy zhruba 22 % jeho celkové populace. Druhou dávkou je přeočkováno přes 52 tisíc osob. Očkovací síť v kraji má měsíční kapacitu 190 tisíc dávek a převyšuje tak počty zavážených vakcín, kterých za čtyři měsíce do regionu přišlo celkem 184 tisíc dávek.

24.4.2021

Hejtman Červíček: Z nejhoršího jsme venku. Přesto všechny prosím, aby byli nadále obezřetní

Za poslední týden v Královéhradeckém kraji přibylo 329 nových případů nákazy covid-19, což je velký rozdíl oproti přelomu února a března, kdy nově nakažených v kraji týdně přibylo v průměru 5 000. Aktuálně je Královéhradecký kraj jeden z nejméně zasažených regionů ČR a díky tomu zde můžou v pondělí znovu otevřít školky bez toho, aniž by se v nich děti musely testovat nebo nosit roušky.

23.4.2021

Plán dalšího rozvolňování bude záviset na počtu nově nakažených v populaci

Jednotlivé kroky budou realizovány formou mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, která budou předkládána vládě. Načasování závisí na aktuálním vývoji epidemické situace, kdy hlavním kritériem bude počet nově nemocných (incience) na 100 tisíc osob za 7 dnů, s přihlédnutím k dalším ukazatelům šíření nákazy.

19.4.2021

Epidemie koronaviru v kraji nadále slábne

V Královéhradeckém kraji za posledních sedm dní přibylo 503 potvrzených případů covidu-19. Před týdnem bylo nových nákaz 707 a před dvěma týdny 1258. V kraji tak pokračuje slábnutí epidemie. Ještě na přelomu února a března v regionu v nejhorších týdnech přibylo přes 5000 nakažených za sedm dnů. Nákaza v kraji je nyní nejrozšířenější v okrese Rychnov nad Kněžnou, nejméně na Trutnovsku.

16.4.2021

Kraj pomáhá šetrněji testovat děti ve speciálních školách

Královéhradecký kraj pomohl krajským i soukromým speciálním školám s testováním dětí, které mají speciální potřeby díky zdravotnímu hendikepu. Testování na covid-19 formou stěru z nosu může znamenat komplikace například u dětí s poruchou autistického spektra. Z tohoto důvodu kraj ze svých zásob vyčlenil 520 sad plivacích testů, které jsou pro testovaného šetrnější.

15.4.2021

Testy ve školách by měly být kvalitnější a šetrnější, vzkázal kraj ministru školství

V Královéhradeckém kraji stejně jako v celé republice tento týden začalo testování žáků mateřských a základních škol. Z 19 336 provedených antigenních testů v pondělí jen 10 ukázalo pozitivní výsledek. Následný PCR test ale nepotvrdil přítomnost nákazy covid-19 u žádného z testovaných žáků. Kraj proto dnes v dopise vyzval ministra školství, aby co nejdříve zajistil kvalitnější, a především šetrnější metodu testování.