Covidové zpravodajství

8.12.2021

V Rychnově nad Kněžnou bude očkovat mobilní očkovací tým

V rychnovském společenském centru bude v pondělí a úterý 13. a 14. 12. a poté v sobotu a neděli 18. a 19. 12. očkovat mobilní očkovací tým. Zájemci budou moci přijít bez registrace a nechat si aplikovat první nebo posilující dávku vakcíny.

8.12.2021

Broumovská nemocnice nadále poskytuje plný rozsah svých služeb

Informace o zrušení lékařské pohotovosti v broumovské nemocnici vyvolaly negativní odezvu veřejnosti, která je namířena proti Nemocnici Broumov. Nemocnice však žádnou ze svých poskytovaných služeb neruší. Pohotovost byla plně v kompetenci soukromých lékařů, kteří službu zajišťovali za podpory Královéhradeckého kraje a města Broumov, a využívali k tomu pronajatých prostor v broumovské nemocnici.

7.12.2021

Očkovací maraton v trutnovském UFFU

Město Trutnov ve spolupráci s mobilním očkovacím týmem trutnovské nemocnice a VZP pořádají o víkendu 10. až 12. prosince akci s názvem Očkovací maraton. Zdravotníci budou očkovat plných 50 hodin v kuse. Chtějí tak zpřístupnit vakcínu co největšímu počtu lidí. Přijít mohou všichni registrovaní i neregistrovaní zájemci o první či třetí dávku vakcíny.

2.12.2021

Hejtman požádal zdravotníky působící mimo nemocnice o pomoc

V návaznosti na zvýšený počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19, ale i na rostoucím zájmu veřejnosti o testování a očkování stoupá také pracovní nasazení zdravotníků v nemocnicích. Hejtman Martin Červíček proto v dopise požádal zdravotníky působící mimo nemocniční zdravotnická zařízení o pomoc.

30.11.2021

Nemocnice v kraji hospitalizují 289 pacientů s covidem-19

Ve všech nemocnicích v Královéhradeckém kraji se aktuálně léčí 289 pacientů s covidem-19, z nichž 55 vyžaduje intenzivní péči zdravotníků. Vedle toho nemocnice v posledních dnech zaznamenávají také zvýšenou zátěž na akutní péči nesouvisející s covidem-19.

30.11.2021

Kraj navyšuje kapacitu testování v jičínské a rychnovské nemocnici

Odběrová místa pro testování na covid-19 v Královéhradeckém kraji navyšují kapacity. Na odběrových stanovištích v areálech nemocnic v Jičíně a Rychnově nad Kněžnou bude od tohoto týdne působit nově mobilní tým společnosti GHC Genetics. Nabídne testování ve vybraných dnech od 13 do 17 hodin, a to bez nutnosti předchozí registrace.

25.11.2021

Oznámení Protialkoholní záchytné stanice Královéhradeckého kraje

Protialkoholní záchytná stanice Královéhradeckého kraje bude dočasně uzavřena od 18. 12. do 26. 12. 2021 včetně. V době uzávěry zastupuje záchytná stanice Pardubice. Dne 17 .12. 2021 záchytná stanice přijímá klienty do půlnoci. Obnovení provozu 27. 12. 2021 v 7:00 hod.

MUDr. V. Kyral, ředitel

24.11.2021

Tempo nákazy v královéhradeckém regionu zrychluje

V Královéhradeckém kraji pondělní plošné testování odhalilo 408 pozitivních žáků a 13 zaměstnanců ve školách a školských zařízeních. Nákaza se šíří také v pobytových sociálních službách. Vedení kraje na zhoršující se epidemickou situaci reaguje, žádá o pomoc armádu, aktivuje mobilní testovací tým, posiluje testovací a očkovací kapacity, pokračuje v systému podávání protilátek v nemocnicích a hledá lůžka pro doléčení pacientů.

23.11.2021

Královéhradecký kraj rozšířil kapacity testování a hledá způsoby, jak ulevit přetíženým nemocnicím

Královéhradecký kraj patří v současné chvíli k jednomu z nejméně postižených regionů v republice, nicméně i zde počty neustále narůstají. Stálá pracovní skupina krizového štábu Královéhradeckého kraje na dnešním pravidelném jednání vyhodnotila stávající situaci. Klíčové pro následující dny bude testování, včasné podání monoklonálních protilátek, pokračující očkování a volná lůžka v nemocnicích.